• 0 Položky - 0,00 
    • V košíku nie sú žiadne produkty.

Zdravé telo

Migréna

Veľmi častým problémom, ktorým trpíme, sú bolesti hlavy, ktoré môžu prejsť dochronických stavov, ktoré nie sú moc príjemné. Bolesti hlavy môže spôsobovať veľa faktorov, jedným z najčastejších sú problémy s chrbticou, preto treba dbať pri liečbe týchto stavov aj na správny pohyb a cviky s tým súvisiace.

Pri častých bolestiach hlavy a migréne odporúčajú bylinkári niekoľko dní užívať ráno a večer hrnček odvaru z tejto zmesi: 

vňať ľubovníka  20 g

kvety prvosienky 20 g 

kvety kaliny 20 g

Pol polievkovej lyžice nadrobno pokrájanej zmesi  sa sparí 0,5 l vody, povarí sa 1 min. Nechá sa 10 min. lúhovať a precedí sa. Užíva sa polovica odvaru ráno a polovica večer.

Pri migréne a bolestiach hlavy pomáha potierať čelo a spánky roztokom 20 kvapiek mätového oleja v 20ml liehu. Odporúča sa aj priložiť na čelo rozdrvené lístky z mäty piepornej.

Úplná klasika v boji s migrénou je tento druh margaréty, ktorú nájdete aj pod názvom Rimbaba obyčajná. Nakrájajte vňať, listy aj kvety nadrobno, nasypať do pohára a zaliať čo najsilnejším alkoholom (stačí aj vodka, ale lieh je predsa len lepší). Nechajte lúhovať asi týždeň až dva v tme. Potom už stačí precediť. Pri nástupe migrény začnite s 10 kvapkami a postup opakujte päťkrát po pol hodine. Z listov si môžete vyrobiť aj čaj.

 

Pri bolestiach hlavy sa aj  osvedčilo piť 2x denne malý hrnček čaju pripraveného zo zmesi: listy mäty piepornej 30g,  listy medovky 20g, kôra škorice 10g.

Medovka lekárska sa používa na migrénu pripravením tejto zmesi:

listy medovky 20 g

listy skorocelu 20 g

kvety lipy 30 g

koreň horca 5 g

Polievková lyžica tejto zmesi sa varí v litri vody až na objem 0,75 l. Pije sa 3x denne hrnček.

Levandulový éterický olej

Prevarte 6 pohárov (1,2 litra) vody a pridajte do nej 8 kvapiek levanduľového éterického oleja. Túto zmes potom použite na odparovanie, najlepšie v odparovačoch vody.

Môžete tiež rozriediť 1 až 2 kvapky levanduľového oleja v 1PL slnečnicového oleja a s touto zmesou si potom masírovať spánky.

migrena