• 0 Položky - 0,00 
    • V košíku nie sú žiadne produkty.

Poznanie o živote

Ajurvéda

Matka všetkých medicín vrátane tej našej západnej je pre mnohých ešte veľká neznáma.

Poďte s nami objavovať toto komplexné učenie o živote založené na praktických poznatkoch, jednoduchosti a skúsenostiach. Tento staroveký medicínsky systém učí ako žiť v súlade s prírodnými zákonmi a ako dostať náš organizmus do zdravého stavu a rovnováhy. Zaoberá sa fyzickou, mentálnou, emočnou a duchovnou stránkou našich životov. Ajurvéda skúma príčinu zdravotných problémou a na jej základe ich lieči.

Slovo Ajurvéda znamená v preklade zo staroindického jazyka veda o živote a dlhovekosti. Ajurvéda je perfektnou cestou ku zdraviu pre tých, ktorí sa nechcú celkom vzdať vecí, ktoré majú radi, ale zároveň chcú žiť zdravý život. Ajurvéda je matka všetkých medicín, je to úplne najstarší liečebný systém, ktorý je uznávaný aj WHO. Je to jedinečný liečebný systém, ktorí tvorí harmonická výživa, bylinné terapie, relaxácie, meditácie, aromaterapie, terapie zvukom a farbami, detox organizmu a jeho regenerácia. Všetky medicíny, ktoré poznáme vychádzajú z Ajurdédy, či už hovoríme o klasickej západnej medicíne alebo o alternatívnych smerov medicín ako napr. čínska medicína, homeopatia, akupunktúra, plastická chirurgia atď. Dokonca aj koncept lekárskych fakúlt má základ v Ajurvéde.

Ajurvéda je proste matkou všetkých medicín.

Táto úžasná veda sa zaoberá nielen liečbou chorých, ale aj tým najdôležitejším, a to prevenciou. Ajurvéda skúma človeka ako celok vie podľa konštitúcie, rasy a klimatických podmienok určiť správnu stravu, prevenciu a terapiu pre ľudí. Podľa Ajurvédy musí byť telo v súlade s prírodou, myseľ s mysľou spoločnosti, ktorá nás dennodenne obklopuje a duša má byť v harmónii s vesmírnou dušou. Ponúka každému človeku praktické vedomosti na to, aby žil v rovnováhe a zdraví, zbavil sa ochorenia a vrátil svoj organizmus späť do rovnováhy. Riadi sa nemennými princípmi prírody a keď sme s nimi v súlade dokážeme žiť plnohodnotný život v zdraví a harmónii. Je to praktický návod na zmysluplný život.