• 0 Položky - 0,00 
    • V košíku nie sú žiadne produkty.
Nedostatok sebavedomia u dieťaťa
Nedostatok sebavedomia u dieťaťa

Ako môže byť moje dieťa sebavedomejšie?

Ako môžete u detí vybudovať sebaúctu?

Kto by mal u detí budovať sebaúctu?

Akú úlohu zohrávajú rodičia pri budovaní sebaúcty?

Dá sa vôbec u detí zvýšiť sebavedomie?

Veľa otázok, ktoré majú rodičia často v hlave. Deti, ktoré nie sú sebavedomé, potrebujú optimálnu podporu. Potrebujú to predovšetkým preto, aby si mohli robiť vlastné skúsenosti. To je oveľa pôsobivejšie ako skúsenosti, ktoré možno získať iba jednoduchým sledovaním. Samozrejme aj tie môžu byť tiež cenné a tvoriť základ pre rozhodnutia. Dôležité je, aby tieto zážitky zažívali hravou formou, či už doma alebo v prírode.

Spojte výzvy s pocitmi úspechu.

Prekážky dané prírodou, ako napríklad spadnutý kmeň stromu, môžu byť určitou výzvou pre detstvo. Ak to dokáže prekonať, okamžite sa dostaví pocit úspechu. Pre rodičov by sa malo stať povinnosťou, aby sa dieťa naučilo posilňovať svoje sebavedomie. Rovnako ako učenie sa chôdze je to pre nich nevyhnutnosťou.

Cvičenie zvyšuje sebavedomie vášho dieťaťa

Cvičenie by sa tiež nikdy nemalo zanedbávať, pretože zvyšuje sebavedomie. Samozrejme, mnohé športy sú ideálne na zvýšenie sebavedomia. Tu treba, samozrejme, individuálne riešiť potreby dieťaťa. Je tímový šport so súťažnou atmosférou ten pravý alebo je to niečo, kde môže dieťa dosiahnuť úspech samo bez priamej konkurencie? Dieťa treba podporovať v každej životnej situácii. Vždy by ste mali byť povzbudzovaní, aby ste vyskúšali niečo nové. Ak sa preukáže, že je dieťa sebavedomé, že sa vyrovná s novými požiadavkami, bude tiež schopné sebavedomo konať. Ak sa niečo nepodarí na prvýkrát, treba dieťa povzbudiť, aby to skúsilo znova, pretože iba prax robí majstra. Nezáleží na tom, či to bude trvať viac ako jeden pokus.

Veľa ich chváľte

Dieťa treba v každom prípade pochváliť, aj keď sa mu to nepodarí, pretože už len ten pokus je cenný a treba ho aj patrične odmeniť. Tu by sa to však nemalo zastaviť. Úspechy dieťaťa by sa nikdy nemali považovať za náhodu. Dieťa musí cítiť, že všetky úspechy sú založené na jeho vlastných schopnostiach. Budovaniesebaúcty dieťaťa môže byť teda náročná úloha.

Čo je teraz pre dieťa najlepšie?

Tu sa odpoveď bude pravdepodobne veľmi líšiť. Bez ohľadu na to, aká by mala byť odpoveď, z dieťaťa by mala vyrásť zrelá, sebavedomá a samostatná osobnosť. Aby bolo neskôr v živote úspešné, malo by mať schopnosti ako vytrvalosť, schopnosť dôverovať si a hlboké vedomie, že aj napriek zlyhaniam je to správne tak, ako to je.

Záver

Dôležitou úlohou pri výchove detí je posilnenie ich sebavedomia. Teda ak chcete, aby bolo vaše dieťa vo svojom živote úspešné, musíte jeho sebavedomie budovať.

 

Kúpou predplatného získavate prístup k workshopomvýzvam, k rôznym zaujímavým informáciám. 

Navštívte náš E-SHOP s množstvom zaujímavých a zdraviu prospešných produktov.

Kúpou na našej platforme nám pomáhate vytvárať ďaľšie aktivity, nový obsah a zároveň nám pomáhate tvoriť nové zmysluplné pracovné miesta 🙂

Ďakujeme, že nás podporujete 🙂