• 0 Položky - 0,00 
    • V košíku nie sú žiadne produkty.
SEBALÁSKA
SEBALÁSKA

1. Ako môžem získať väčšiu istotu?

Chceli by ste sa stať sebavedomejším? Byť slobodný a viesť svoj vlastný život? To je presne to, po čom všetci túžime. Je to úplne prirodzené. V každom človeku je snaha o šťastný život, v ktorom si sami definujeme, čo pre nás šťastie znamená. Zdravé sebavedomie a sebaúcta sú k tomu neskutočne dôležité! Otázka, ktorú si mnohí z nás v živote už viackrát položili je: „Ako sa stanem sebavedomejším?“ Na túto otázku existuje viac ako jedna univerzálna odpoveď. Pre mnohých z nás je ťažké vybrať si správnu cestu. Rozhodujúce je však pochopiť, že ide predovšetkým o rozhodnutie. Môžete samozrejme striktne dodržiavať spoločensky predpísané správanie, ale určite si takto nevybudujete autentické sebavedomie. Ľudia s nízkou úrovňou sebaúcty sú so svojím životom veľmi nespokojní a u každého príde moment, keď bude chcieť byť sebavedomejší. V ten moment je zmena je veľmi žiadaná. Ale ako tú zmenu aj naozaj urobiť?Ako si vyvolať nechuť k vlastnému správaniu, ako rozvinúť túžbu po zmene tak, aby sme ju uskutočnili? Vyskúšajte najlepšie navrhované metódy, tipy a techniky. Zhrnuli sme tie, ktoré naozaj fungujú.  Nemáte čo stratiť, práve naopak. Nenechajte svoj strach zvíťaziť, žite svoj vlastný život!

Mýtus o sebavedomí

Počuli ste o sebavedomých ľuďoch a videli ste ich viackrát v živote, ale myslíte si, že je mýtus, že táto vlastnosť môže driemať aj vo vás? Dobrou správou je, že túto schopnosť máte. Stačí sa ho naučiť používať a zorientovať sa v ňom. Čo to znamená byť sebavedomejší? Sebavedomie sa skladá z viacerých vecí. Na jednej strane je sebaobraz a sebahodnota, na druhej strane sebadôvera. Sebavedomie je výsledkom súhry týchto troch vlastností. Sebahodnota, alebo sebaúcta vyplýva z vášho vlastného hodnotenia, ktoré si dávate každý deň. Sebadôvera na druhej strane vzniká vtedy, keď pozitívne hodnotíte svoju vlastnú hodnotu a dôverujete jej. Žiaľ, často je to výrazne ovplyvnené minulosťou. Najmä ľudia, ktorí majú problém začleniť sa do existujúcej spoločnosti, majú často nízke sebavedomie. Sebaúcta vzniká porovnávaním vlastných schopností a nárokov, v ktorých sa tieto schopnosti musia prejaviť. Ak z tohto porovnania dospejete k záveru, že túto požiadavku možno čo s najväčšou pravdepodobnosťou úspešne zvládnuť, automaticky si vypestujete vysokú mieru sebavedomia. Ľudia, ktorí značne podceňujú svoj potenciál, majú veľmi nízku úroveň sebavedomia. Ale tí, ktorí vezmú svoj osud do vlastných rúk, sa cítia lepšie, pohodlnejšie. Porovnávanie s inými ľuďmi nepomáha. Zaujímavé je, že ľudia s vysokým sebavedomím sú oveľa spoločenskejší, šťastnejší a prirodzene nastupujú na manažérske pozície. Stáva sa to pravidelne, nielen niekedy. Vedomý život vedie aj k nezávislému životu.

Prečo by sme mali byť sebavedomejší?

Táto otázka má veľmi jednoduchú odpoveď. Dôsledky bytia bez sebaúcty sú závažné. Nedostatok sebaúcty vás však v konečnom dôsledku privedie do života, v ktorom sa budete cítiť kontrolovaní – často dokonca ako obeť vašich vonkajších okolností. To platí nielen pre váš súčasný život, ale aj pre váš budúci. Pretože istým spôsobom si vy vytvárate svoju vlastnú realitu, a keď v ňu pevne uveríte, bude sa vám aj diať. Prirodzene sa chcete stať sebavedomejším, pretože aj vy máte chuť žiť svoj šťastný život podľa svojich predstáv. Táto túžba po slobode a vysokej miere nezávislosti je v každom z nás,  v našich rozhodnutiach a tiež v našich snoch.

Cieľom je šťastie

Cieľ je len jeden, byť konečne šťastný a o to sa snažíme každý deň nanovo. Urobte si test. Pri všetkých svojich cieľoch si položte otázku, prečo ich chcete dosiahnuť. Na konci všetkých vašich otázok nájdete túžbu po šťastí. Vneste do každého dňa trochu viac. Vaším cieľom na každý deň by malo byť budovanie sebaúcty.

Získanie sebavedomého vystupovania

Chceli by ste aj vy pôsobiť sebavedomo a stáť si za svojím presvedčením? Aby ste to dosiahli, ujasnite si svoju predstavu o svojom budúcom  autonómnom ja. Táto jasnosť vám dá váš cieľ a to vám zase pomôže vytvoriť zmysluplný plán pre seba.  Na čom vyslovene chcete popracovať, aby ste sa stali sebavedomejšími? Nikdy nie je neskoro  zaoberať sa touto témou. Napr. pre mnohé deti je ťažké vystupovať sebavedomo, pretože si ešte nedokázali vybudovať sebavedomie. Deti sú závislé na svojom okolí, ich okolie v nich buduje sebavedomie a úctu. To je v týchto rokoch veľmi dôležité, pretože to rozhodne  o tom, či sa dieťa odváži čeliť požiadavkám každodenného života. Ide o motiváciu, smelosť a predovšetkým asertivitu.

Ako byť sebavedomejší?

Je veľa techník sebaúcty a možno ste na túto tému aj čítali článok alebo dva. Majte však na pamäti, že čistá sivá teória vám nepomôže zmeniť emócie. Musíte urobiť vedomé rozhodnutie, aby ste sa chceli stať sebavedomejším. Je to len na vás, pretože toto rozhodnutie za vás nikto neurobí. Taktiež sa jedného krásneho rána nezobudíte a zrazu budete tým sebavedomým človekom, ktorého v sebe chcete vidieť a to bez akéhokoľvek pocitu menejcennosti. Takéto falošné sny vás musia opustiť.

Vizualizácia robí zázraky

Existuje technika, pri ktorej konáte, ako keby ste už dosiahli svoj cieľ a tak ho do svojho stavu mysle dostávate. Táto technika sa nazýva vizualizácia a často sa odporúča. Vaše vedomie však rýchlo zasiahne a pokúsi sa vás označiť ako klamára. Pre vás to potom jednoducho nie je pravda. Musíte teda aktívne konať. Vizualizovať ako pokračujte v dosahovaní úspechu a vytváraní spomienok. Krok za krokom presvedčíte svoju hlavu, že ste schopní stať sa sebavedomejším.

Aktívne meniť presvedčenia

Vyrastali ste v spoločnosti, ktorá svojimi negatívnymi presvedčeniami nikomu neuľahčuje budovanie zdravého sebavedomia. Nie je to vaša chyba. Inštitúcie ako školy podporujú súťaživé myslenie už v mladom veku. Ale ak nesplníte požiadavky, rýchlo sa budete cítiť bezcenní. Mnoho ľudí vo vašom okolí žije touto vierou v nedostatok každý deň. Nazvime to hlas nízkej sebahodnoty. Ten hlas ovplyvňuje nás všetkých. Stojíte za oveľa viac, ako si myslíte. Rovnako aj ľudia okolo vás. Aj oni sa často podceňujú. Nesnažte sa vyhovieť spoločenským normám, buďte sami sebou, buďte tými, čo majú samých seba radi, takých akí sú. Nájdite sa a stojte pri sebe. Až keď úplne súhlasíte s názorom iných ľudí, získate slobodu byť sám sebou. Definujte svoje hodnoty a žite podľa nich. Budete sa cítiť slobodne, vaša sebaúcta sa nezmerateľne zvýši. Existuje veľa presvedčení, ktoré vás presvedčia, že ste bezcenní. Faktom je, že ste cenný tým, kým ste, takže sa neskrývajte. Hlavne sa neskrývajte pred sebou. A je samozrejmé, že máte chyby a problémy. Ale to máme všetci! Ale nikto vám nemôže vziať to, čo vás osobne definuje. Vyhnite sa negatívne nabitým ľuďom Samozrejme, nájdu sa ľudia, ktorí sa budú znova a znova snažiť, získať si vlastnú sebaúctu z víťazstva nad ostatnými. Nemusia to však byť vaši najlepší priatelia. Urobte si čo najväčšiu vzdialenosť od miest a ľudí, ktorí ovplyvňujú vaše sebavedomie. Títo ľudia sa cítia malí a existuje pre nich len jediný spôsob, ako sa postaviť, a to, urobiť ostatných ešte menšími. Chráňte sa pred týmito ľuďmi a robte si svoje.

VÁŠ ŽIVOT JE VAŠA ZODPOVEDNOSŤ. AK SI VŠIMNETE, FILMY ALEBO SERIÁLY, KTORÉ VÁM OSLABUJÚ VAŠE SEBAVEDOMIE, POTOM JEDNODUCHO VYPNITE A HĽADAJTE HOBBY, KTORÉ VÁM DÁVA ZMYSEL.

10 spôsobov, ako sa stať sebavedomejším človekom

Nemusíte znovu vynájsť koleso. Existuje mnoho úspešných spôsobov, ako môžu dospelí, ale aj deti získať väčšiu sebadôveru. Vyberte si jeden alebo viac spôsobov a cvičte ich každý deň. Akonáhle sa budete cítiť 0istejšie, zvýšte intenzitu cvičenia. Aby ste sa stali sebavedomejšími, je dôležité len jedno: Spôsob, ktorí zvolíte vám musí vyhovovať, aby ste ho mohli cvičiť každý deň nanovo. Musíte zostať naladení. Stať sa sebavedomejším je proces, ktorý si vyžaduje čas a trpezlivosť.

1. metóda: Vaše držanie tela je alfou a omegou

Správne držanie tela vám pomôže vybudovať si sebaúctu. Vždy si narovnajte telo, kráčajte životom hrdo, pretože na to máte všetky dôvody. Keď sa vaše telo vyrovná, vaša sebaúcta sa zmení rovnakou mierou, akú by ste ani len neočakávali. Takto sa môžete stať sebavedomejším.

2. metóda: Píšte si denník!

Venujte tomu každý deň niekoľko minút. Zapisujte si úspechy, nezáleží na tom, aké sú veľké, pretože žiadny úspech nie je nikdy taký malý, aby si nezaslúžil vašu plnú pozornosť. Vždy si zapíšte aspoň päť úspechov. Možno si nemyslíte, že ich môžete každý deň toľko dosiahnuť, ale keď začnete, budete ohromení. Dôležité je, že si každý deň uvedomíte všetko pozitívne, čo vás obklopuje. Napíšte aj to, za čo ste vďační a ako vás tento intenzívny pocit napĺňa? Opäť platí, že nič nemôže byť také malé, aby sa to nedalo spomenúť. Zamyslite sa nad tým, koľko ľudí na svete bez veľkého množstva vecí je šťastnejších ako priemerný Slovák. Naše šťastie spočíva v myslení, nie v tom, čo máme.

3. metóda: Myslite na svoje šťastie

Pozrite sa na svoje šťastie pomocou svojej fantázie a získajte to, čo chcete! Ako sa hovorí? Každý, kto sa bojí, trpí dvakrát: raz predtým, ako sa niečo stane, a potom znova, ak sa to stane. Takže s pomocou pozitívneho myslenia môžete byť potencionálne šťastní dvakrát. Ako si teraz posilním sebavedomie? To je, samozrejme, dobrá otázka, ale nemala by sa stať vašou dominantnou myšlienkou. Pretože problém sa sám od seba nezmení na riešenie. Aby sa vaše želanie vo vašom živote splnilo, začnite tým, že si ho predstavíte do každého detailu.

4. metóda: Nebehajte náhodne, stanovte si svoje ciele

Ste tu a teraz, tak sa nepozerajte do minulosti. To, čo je v minulosti, je už dokončené a bez ohľadu na to, ako veľmi si želáte, v súčasnosti to už nebudete môcť zmeniť. Dá sa z toho len poučiť. Každá situácia je našou skúsenosťou. Stanovte si teda ciele a robte plán do budúcnosti. Plán vás bude motivovať pokračovať v procese rozvoja osobného sebavedomia. Každý prežitý deň alebo prítomnosť však určí vašu budúcnosť, preto sa správajte rozvážne. Rozvážnosť je schopnosť vidieť veci z konca.

5. metóda: Čeliť svojim vnútorným démonom

Báť sa by bolo správne a tiež dôležité, najmä pokiaľ ide o pud sebazáchovy. Existujú však aj iracionálne obavy. Tieto vás len blokujú a brzdia váš osobný rast. Najväčšie prekážky sú často tie vnútorné, pretože majú chytré spôsoby, ako im znova a znova podľahnúť. Musíte sa naučiť ich priať ako súčasť vás a pozorovať ich keď prídu. Keď ich spozorujete, stačí len nad nimi kývnuť hlavou, povedať im, áno viem o vás a oni zmiznú.

6. Metóda: Poďme sa rozprávať

Spojte sa s ľuďmi. To je fakt, ktorý vás pravdepodobne ohromí. Ľudia rozprávajú naozaj radi ! Robte to malými krokmi. Opýtajte sa na čas alebo trasu, nechajte si poradiť od predajcu a ako náhle sa budete cítiť istejšie, môžete toto cvičenie rozšíriť. Čím viac sa budete usmievať a milo komunikovať s ľuďmi, o to viac sympatií získate, čo vám tiež veľmi pomôže pri budovaní sebadôvery.

7. metóda: Neustále sa hýbte

Vo svete sa dejú skutočne vzrušujúce veci a s najväčšou pravdepodobnosťou nie na vašom displeji, takže buďte otvorení aj im. Prestaňte sa oddávať svojej pasivite, pretože vy ste aktívna časť, ktorá rozhoduje o tom, ako by sa mal váš život uberať. Nájdite si aktivity, ktoré vás bavia a ktoré vás nakoniec zanechajú šťastnými.

8. Metóda: Doprajte si dobrú náladu

Musíte sa naučiť vysporiadať sa s chybami. Nikto z nás nie je dokonalý a preto sa nám stávajú chyby. Je dôležité, aby ste v dôsledku toho nestratili motiváciu, a aby ste nikdy neprechovávali zášť. Vnímajte každý deň čo najpozitívnejšie. Vyhnite sa nadmernej kritike. Kľúčom k tomu je sebaprijatie. Prijmite sa takí akí ste, zapamätajte si jedno Všetko zlé je na niečo dobré. Iba takto sa môžete stať sebavedomejšími!

9. Metóda: Žite svoju vášeň

Vyskúšajte sa, znova a znova otestujte svoje schopnosti a spoznajte svoje skutočné limity. Pustite sa do akcie. Aj takto spoznáte nové veci a objavíte svoju skutočnú vášeň. Pretože skutočná vášeň znamená aj skutočnú schopnosť byť samým sebou.. Keď budete žiť to, čo vás inšpiruje, toto sa stane tým, čo vás definuje ako človeka. Budete chcieť podľa toho konať a budete to môcť cítiť. Toto sa stane vaším novým ja.

10. Metóda: Vždy sa zamerajte na riešenie

Starodávna múdrosť nám pripomína: vždy sú dve možnosti – buď si súčasťou problému alebo si súčasťou riešenia. Toto je vaša voľba. Zameraním sa na problém nenájdete riešenie. Hľadať možnosti a byť šťastnými, to tá správna voľba. Keď budete šťastní, začnú sa pred vami otvárať možnosti a zažijete neuveriteľnú ľahkosť, vďaka ktorej bude pre vás oveľa jednoduchšie riešiť problémy. Vaša dominantná myšlienka by mala byť vždy formovaná niečím pozitívnym, pretože len tak si do života dokážete pritiahnuť viac dobrých a krásnych vecí a hlavne sa môžete stať sebavedomejšími.

Urobte si test

Kebyže si teraz predstavíte všetky negatívne skúsenosti,  ktoré ste zažili s nejakým z vašich kolegov v práci… Ako by to vyzeralo, keby ste sa s ním stretli? A teraz si namiesto toho predstavte, ako sa k vám správal, ako často vám pomohol, koľkokrát na vás preskočila jeho  dobrá nálada alebo vás jednoducho nenechal v štichu… Ako by to vyzeralo, keby ste sa s ním stretli? Vždy si pamätajte, že na každý problém existuje riešenie. Silu treba hľadať v pokoji. Zbystrite, koncentrujte sa a nepodliehajte mdlobám. Nie ste obeťou svojich vonkajších okolností. Mali by ste si to uvedomiť každý deň!

Kúpou predplatného získavate prístup k workshopomvýzvam, k rôznym zaujímavým informáciám. 

Navštívte náš E-SHOP s množstvom zaujímavých a zdraviu prospešných produktov.

Kúpou na našej platforme nám pomáhate vytvárať ďaľšie aktivity, nový obsah a zároveň nám pomáhate tvoriť nové zmysluplné pracovné miesta 🙂

Ďakujeme, že nás podporujete 🙂

pravda vs. klamstvo (16)