• 0 Položky - 0,00 
    • V košíku nie sú žiadne produkty.

Zdravé telo

Štítna žľaza

Pri problémoch so štítnou žľazou je viacero druhov pomoci v ľudovom liečiteľstve.

Pri liečbe štítnej žľazy pomáha striedavo hlboko kloktať čaj zo slezu a lipkavca. Na noc sa odporúčajú obklady zo švédskych bylín, ktoré treba umyť, rozvaľkať na doske na kašu, priložiť na choré miesto a obviazať.

Čajové zvyšky rastlín sa prihrejú, zmiešajú s jačmennou múkou, rozotrú na ľanové plátno, priložia a obviažu. 

Okrem toho sa pije po dúškoch 1 až 1,5 l čaj zo zmesi bylín: nechtík, rebríček  a pŕhľava pomeroch na 1/4 l vody dáme jednu vrchovatú lyžičku zmesi.

Z uvedeného množstva odoberieme 3x po pol šálke a do každej pridáme čajovú lyžičku švédskeho horkého (tekutý bylinný prípravok) a na 2x vypijeme, polovicu pred jedlom a polovicu pol hodiny po ňom.

Výborná je jarabina čierna, ktorá je megadávkou antioxidantov, minerálov a jódu v tmavých plodoch. Okrem zosúladenia hormónov štítnej žľazy, jarabina čierna upraví aj cholesterol, pomôže čistiť pečeň a obličky. Plody jedzte čerstvé, sušené alebo zavárané, prípadne vo forme tinktúry.
 
Kalísia voňavá –  Neexistuje snáď ochorenie, ktoré nepomôže uzdraviť. Spolu s Alzheimerovou chorobou, Parkinsonovou chorobou alergiami, tiež upravuje činnosť štítnej žľazy. Poznáte ju možno ako izbovú rastlinu. Podrvené listy lúhujte celý deň, potom vložte do teplej vody a chvíľku povarte. Obklad z tinktúry si prikladajte na krk alebo vypite.

Kúpou predplatného získavate prístup k workshopomvýzvam, k rôznym zaujímavým informáciám. 

Navštívte náš E-SHOP s množstvom zaujímavých a zdraviu prospešných produktov.

Kúpou na našej platforme nám pomáhate vytvárať ďaľšie aktivity, nový obsah a zároveň nám pomáhate tvoriť nové zmysluplné pracovné miesta 🙂

Ďakujeme, že nás podporujete 🙂