• 0 Položky - 0,00 
    • V košíku nie sú žiadne produkty.
Borax tichý liek

Bór minerál očisty

V poslednej dobe mnohí bojujeme s únavou, zmenami nálad, nepozornosťou a podlomeným zdravím…

Každý z nás v určitom období života pracuje na veciach a situáciach v rôznych oblastiach života a tak sa rozvíjame. Keď už sa nejakej tej oblasti napr. zdraviu venujeme dlhší čas, vyskúšali sme rôzne metódy, ale stále nás tam niečo trápi, stále to nie je stav harmónie, radosti bez bolesti, znamená to väčšinou posunúť sa o oblasť ďalej alebo to, že je naše zdravie podlomené vplyvom toxického prostredia, v ktorom žijeme.

Toxické prostredie

Dlho som túto tému skúmala a musím povedať, že som prekvapená ako veľmi túto tému podceňujeme alebo ju vôbec neberieme na vedomie ako nejakú tú príčinu našich zdravotných problémov. Veľakrát počúvam, ale veď ja som zdravý/á. A povie to človek, ktorý denne konzumuje 5 tabletiek. Alebo počúvam, keby to tak bolo, už by sme boli dávno všetci chorí.

Ale keď sa nato pozrieme bez uhľa pohľadu, koľko je takých ľudí, čo nemajú vôbec žiadne bolesti a nepotrebujú lekára alebo alternatívnu medicínu? Myslím, že by sme skoro všetci dospeli k záveru, že takého človeka stretneme len zriedkakedy.

Naše mysle sú nastavené väčšinou tak, že potlačíme bolesť nejakou tou tabletkou alebo prírodnou metódou a pokladáme sa za vyliečených. Časom na tieto problémy zabudneme, a keď sa objavia znova ani nás nenapadne dať si to do súvisu s tým, čo bolo.

Toxicita prostredia, v ktorom žijeme má obrovský dopad na naše telo. Niekedy chodíme po doktoroch a nevedia nám pomôcť, lebo výsledky sú v poriadku. A to má práve za následok to prostredie, v ktorom žijeme. Či už sa bavíme o čiarách na oblohe, wifi žiarení alebo o potravinách s obsahom nebezpečných látok, ktoré dennodenne konzumujeme. Ich dopad na naše zdravie sa neukáže hneď, ale pomaly. Ďalej o rôznych povinných očkovaniach, ktoré sme absolvovali ako deti alebo dospelí bez štúdií dokladajúcich vplyv na náš organizmus. Tu tiež často dostávam otázku, veď keby to bolo nebezpečné, tak by si to nemohli dovoliť.

Ale áno mohli, je to byznis, stačí sa pozrieť na mamičky, ktorých deti trpia nejakou tou chorobou po očkovaní, počúvať skutočných doktorov, ktorím na vašom zdraví záleží, vyhľadať nejaké neoficiálne štúdie, ktoré vám to potvrdia alebo sa pozrieť na posledný pokus očkovania, o tom existuje už niekoľko oficiálnych dôkazov, čo spôsobuje ľudskému organizmu a ak aj tak neveríte preštudujte si štatistiky úmrtí za posledné dva roky.

Niekedy je veľmi ťažké pozrieť sa pravde do očí, ale je to potrebné. Každí to urobil z vôle chrániť seba a druhého a aj ja. Ale väčšina z tých ľudí vrátane mňa trpí únavou, nervozitou, svalovou slabosťou a rôznymi inými závažnými ochoreniami a to je fakt, ktorí by sme nemali prehliadať.

Každý deň vystavujeme naše telo a mozog rôznym žiareniam, vonkajším jedom a dokonca ho tým aj kŕmime. Keď chceme, aby naše telo fungovalo, potrebujeme sa týchto toxínov aj pravidelne zbavovať. Ale ako však? Doktor ani vedci vám o tom nepovedia, inak by prišli o mnoho pacientov a pokusných králikov. Ale vy máte možnosť voľby ako pri každej situácii, probléme a inom 🙂

Aj keď vznikne nejaký ten problém, máte niekoľko možností akoho riešiť, a tie vám nik nevezme. Môžu vás klamať, zavádzať, ale je len na vás komu alebo čomu uveríte.

Vplyv bóru na náš organizmus

Pred pár dňami som sa dostala k jednému článku, ktorý by som vám chcela zdieľať ďalej mojim pohľadom. Ja momentálne riešim telo, dostala som veľa odkazov, ktoré ma viedli k odpovediam, prečo sa cítim, tak ako sa cítim. A jednou z tých odpovedí bol zčasti tento článok.

Minerály sú dôležitou súčasťou fungovania, či už nášho fyzického tela, ale aj psychiky. Keď ich nemáme dostatok, naše telo nedokáže naväzovať na seba rôzne vitamíny a samozrejme nie je schopné vlastnej očisty a regenerácie. A tým nastupuje únava, náladovosť a rôzne iné psychické stavy. Nedostatok minerálov v tele spôsobuje hlavne toxicita prostredia, ktorá ich prirodzené obsiahnutie v rastlinách a plodoch znižuje na minimum, a tým naše telo nedostáva prirodzenou cestou to, čo naozaj potrebuje.

Borax je prirodzene sa vyskytujúci minerál a zdroj esenciálneho prvku bóru. Borax je lacné, účinné antiseptikum, antimykotikum a insekticíd. Jeho používanie je zakázané zdravotníckymi orgánmi po celom svete. ( Skúsme si položiť otázku, prečo asi )

Borax je sodná soľ slabej kyseliny boritej. V roztoku je bórax silne alkalický. Pri požití reaguje v žalúdku s kyselinou chlorovodíkovou za vzniku kyseliny boritej a chloridu sodného. Obsah bóru v bóraxe je 11,3 %, zatiaľ čo u kyseliny boritej je to o 50 % vyššia. Požité zlúčeniny bóru sa rýchlo a takmer úplne vylučujú močom. Dávnejšie sa kyselina boritá používala ako konzervačný prostriedok v potravinách.

Bór je obsiahnutý vo všetkých rastlinách

Bór je obsiahnutý vo všetkých rastlinách a nespracovaných potravinách. Dobrá strava poskytuje 2-5 mg bóru denne, ale v skutočnosti je priemerný príjem vo vyspelých krajinách 1-2 mg bóru denne a pacienti v ústavných zariadeniach smú dostávať iba 0,25 mg.

Chemické hnojivá bránia príjmu bóru z pôdy. Príjem bóru sa ďalej znižuje vyraďovaním vody z varenia zeleniny a kyselinou fytovou v pečive a obilninách. To všetko spôsobuje, že zdravotné problémy z nedostatku bóru sú veľmi časté.

Zdravotné účinky Boraxu

Borax a kyselina boritá majú v podstate rovnaké zdravotné účinky s dobrými antiseptickými, protiplesňovými a antivírusovými vlastnosťami, ale iba mierne antibakteriálne účinky. Bór je nevyhnutný pre integritu, funkciu bunkových stien a pre spôsob prenosu signálov cez membrány.

Bór je rozptýlený po celom tele, najvyššia koncentrácia je v prištítnych telieskach, nasledujú kosti a zubná sklovina. Je nevyhnutný pre zdravú funkciu kostí a kĺbov a svojim vplyvom na prištítne telieska reguluje vstrebávanie a metabolizmus vápnika, horčíka a fosforu. Vďaka tomu je bór pre prištítne telieska tým, čím je jód pre štítnu žľazu.

borax

Nedostatok Bóru vedie k Artritíde, Osteoporóze

Nedostatok bóru spôsobuje nadmernú činnosť prištítnych teliesok, ktoré uvoľňujú príliš veľa parathormónu, ktorý zvyšuje hladinu vápnika v krvi uvoľňovaním vápnika z kostí a zubov. To potom vedie k artritíde, osteoporóze a zubnému kazu. S pribúdajúcim vekom vedie vysoká hladina vápnika v krvi k odvápneniu mäkkých tkanív, ktoré spôsobuje svalové kontrakcie a stuhnutosť, k odvápneniu žliaz s vnútornou sekréciou, najmä epifýzy a vaječníkov, k arterioskleróze, obličkovým kameňom a odvápneniu obličiek, ktoré nakoniec vedie k ich vápneniu.

Zlúčeniny Boru majú protinádorové vlastnosti a zvyšuje hladinu Testosterónu a Estrogénu.

Nedostatok bóru v kombinácii s nedostatkom horčíka poškodzuje najmä kosti a zuby. Bór ovplyvňuje metabolizmus steroidných hormónov, najmä pohlavných. Zvyšuje nízku hladinu testosterónu u mužov a hladinu estrogénu u žien v menopauze. Má tiež význam pre premenu vitamínu D na jeho aktívnu formu, čím zvyšuje príjem vápnika a jeho ukladanie do kostí a zubov, namiesto toho, aby spôsoboval odvápňovanie mäkkých tkanív. Medzi ďalšie uvádzané prínosy patrí zlepšenie srdcových problémov, zraku, psoriázy, rovnováhy, pamäte a poznávacích schopností. Zlúčeniny bóru majú protinádorové vlastnosti a sú „silnými antiosteoporotickými, protizápalovými, hypolipemickými, protizrážanlivými a antineoplastickými látkami“.

Liečba artritídy Dr. Rexa Newnhama

V 60. rokoch 20. storočia sa u Rexa Newnhama, PhD, DO, ND, vtedy pôdneho a rastlinného vedca v Perthe v Západnej Austrálii, objavila artritída. Bežné lieky mu nepomáhali, ale uvedomil si, že rastliny v tejto oblasti majú skôr nedostatok minerálov. Pretože vedel, že bór podporuje metabolizmus vápnika v rastlinách, začal užívať 30 mg bóraxu denne a za tri týždne všetky bolesti, opuchy a stuhnutosť zmizli.

Osteoporóza a pohlavné hormóny

Nedostatok bóru spôsobuje stratu veľkého množstva vápnika a horčíka močom. Doplnok bóraxu znižuje tieto straty takmer o 50 %. Pretože stratený vápnik pochádza z resorbovaných kostí a zubov, je nedostatok bóru faktorom spôsobujúcim osteoporózu a zubný kaz. Osteoporózou trpí asi 55 % Američanov starších ako 50 rokov az toho asi 80 % tvoria ženy. Tá je každoročne príčinou miliónov zlomenín. Nízka hladina estrogénu po menopauze je hlavnou príčinou vzniku osteoporózy u mnohých žien. U mužov klesá hladina testosterónu pozvoľnejšie s neskorším nástupom osteoporózy. Suplementácia bóru u žien po menopauze zdvojnásobuje jeho hladinu v krvi.

Huby, fluoridy a borax

„Borax Cures“ je fórum Earth Clinic10 s mnohými úspešnými liečbami kandidmi. Jedinci s nízkou až strednou hmotnosťou používajú 1⁄8 čajové lyžičky bóraxového prášku a tí s vyššou hmotnosťou 1⁄4 čajovej lyžičky na liter vody. Človek pije vodu s odstupom v priebehu dňa, štyri až päť dní v týždni a tak dlho ako je potrebné.

Borax pomohol s atletickou nohou

Tu je jeden príklad o plesni na nohách: „Namočil si nohy a potom vzal hrsť boraxu a potrel si ním celé nohy. Hovoril, že ho to okamžite prestalo svrbieť. Bol ohromený. O niekoľko týždňov neskôr som sa ho spýtal, ako je na tom jeho atletická noha, a on povedal: ‚No páni! Už sa to nevrátilo! Tento prípravok to úplne vyliečil.”

Borax vyriešil vaginálne afty

Ďalšie príspevky sa týkajú vaginálnej afty. Borax sa ukázal byť účinnejší ako iné prostriedky. Bežne sa vkladala jedna veľká želatínová kapsula naplnená boraxom alebo kyselinou boritou pred spaním po dobu niekoľkých nocí alebo až dvoch týždňov. Prípadne sa prášok zmiešal s chladným, stuhnutým kokosovým olejom a aplikoval sa ako čípok.

Liečba Kyselinou boritou zvýšila odolnosť DNA voči silnému karcinogénnemu poškodeniu

Štúdia z Turecka ( in vitro štúdie na chemickom protectívnom účinku bóraxu proti aflatoxínu B1-induced genetických damagov v ľudských lymfocytes, 2012) preukázala ochranný účinok kyseliny boritej na potraviny kontaminované mykotoxínmi, najmä plesňovými aflatoxínmi. Z nich aflatoxín B1 (AFB1) spôsobuje rozsiahle poškodenie DNA a je najsilnejším karcinogénom, ktorý bol kedy testovaný, postihuje najmä pečeň a pľúca a spôsobuje aj pôrodné chyby, imunotoxicitu a dokonca smrť u hospodárskych zvierat a ľudí. Liečba kyselinou boritou bola ochranná a zvýšila odolnosť DNA voči oxidačnému poškodeniu vyvolanému AFB1. 

Borax môže nahradiť korporátny hospodársky systém

Je ťažké si predstaviť, že bórax, tento skromný čistiaci prostriedok a insekticíd, môže sám o sebe zničiť korporátny hospodársky systém. A to je dôvod, prečo o ňom ľudia vedia tak málo.

Tento prostriedok hrá aj dôležitú úlohu pre detoxikácii tela, ktorá je v dnešnej dobe nevyhnutnou súčasťou starostlivosti o naše zdravie.

Chcete sa zbaviť toxicity ( voda, zubné pasty, čistiace prostriedky), otravy z radiácie ( wifi, mikrovlnné rúry), nanotechnológií ( vakcíny Covid 19), pesticídov ( potraviny), ťažkých kovov ( očkovanie, čiary), jedov ( čiary), rôznych iných vecí, dokonca sa zbaviť aj niektorých parazitov?

Tu je návod

Táto správa je od Dr. Carrie Madej, ktorá je doktorkou osteopatickej internej medicíny.

Detoxikačný kúpeľ

Ak nemáte vaňu, urobte si horúci detoxikačný kúpeľ nôh v smaltovanom lavóre. Ošetrujte Vaše nohy, telo so starostlivosťou a láskou. Kúpte si veľké balenie sódy, emsomskej soli a bóraxu do zásoby. Urobte si doma detoxikačný kúpeľ:

  • 1-2 šálky, hydrogénuhličitan sodný (jedlá sóda)
  • 1-2 šálky epsomská soľ
  • 1/2-1 šálka bentonitový íl
  • 1 šálka bóraxu (tetraboritan sodný)

 

Urobte si svoj prací prostriedok

Môžete si urobiť 5 litrov tekutého prášku na pranie v cene 30 Sk. Do veľkého hrnca dajte 100g bóraxu , 100g sódy a 150g nastrúhaného mydla nechajte rozpustiť v 4-5 litroch horúcej vody. Potom nechajte odstáť do studena a dajte do nádob. Môžete pridať pár kvapiek rôznych éterických olejov.

Odstraňovanie nanotechnológií z tela

Mnohí z nás by sa možno chceli vrhnúť do okamžitých krokov na vyčistenie svojho tela od nanotechnológií, ale ak sa tento proces nevykonáva správne a systematicky, môže to znamenať riziká.

  • Znížte svoje nové vystavenie nanotechnológiám tým, že zmeníte potraviny, ktoré konzumujete, druh vody, ktorú pijete, typy kozmetických prípravkov a výrobkov starostlivosti o pleť, ktoré používate, lieky a doplnky stravy, ktoré užívate.
  • Posilňujte prirodzenú obranyschopnosť a detoxikačné cesty svojho tela užívaním niekoľkých vybraných minerálnych doplnkov.
  • Chráňte sa tým, že znížite expozíciu WiFi, mobilných telefónov, bezdrôtovej technológii a ďalším zdrojom frekvencií, ktoré aktivujú nanotechnológie v tele a oslabujú imunitný systém.

Poslednú časť procesu je potrebné vykonať pred akýmkoľvek pokusom o detoxikáciu existujúcej záťaže nanotechnológií.

 

Dúfam, že vám bude tento článok prínosom, mne veľmi pomohol chápať, že nie vždy je problém čisto len v nás, ale môže byť aj spôsobený vplyvom vonkajšieho prostredia. K článku prikladám ešte link, ak by ste mali záujem dôkladnejšie si preštudovať štúdiu o boraxe a jeho zatajovaných účinkoch.

Spracovala: Lucia Matloňová

 

Bór    Borax   Epsomská soľ  Bentonitový íl

Zdroj: https://stop5g.cz/detoxikace-nanotechnologie-pomoci-boraxu-dr-carrie-madej/

pravda vs. klamstvo

Poďte spolu s nami tvoriť krajší svet. 

Kúpou predplatného získavate prístup k workshopomvýzvam, k rôznym zaujímavým informáciám. 

Navštívte náš E-SHOP s množstvom zaujímavých a zdraviu prospešných produktov.

Kúpou na našej platforme nám pomáhate vytvárať ďaľšie aktivity, nový obsah a zároveň nám pomáhate tvoriť nové zmysluplné pracovné miesta 🙂

Ďakujeme, že nás podporujete 🙂

 

SLEDUJTE NÁS NA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *