• 0 Položky - 0,00 
    • V košíku nie sú žiadne produkty.
Cukor a extrémy v živote

Týmto článkom chcem poukázať ako priamo pôsobia cukry na náš nervový systém. Tieto závislosti doslova otupujú naše zmysli a my strácame to najdôležitejšie, čo je v nás prirodzené a vychyľuje nás to z nášho stredu. Prikláňame sa k vonkajšiemu svetu, kde počúvame iných, čo by sme mali jesť, piť, aké doplnky brať miesto toho, aby sme sa vrátili a intuitívne sa nacítili, čo moje telo, myseľ a moja duša potrebuje, aby sme boli šťastní.

Stalo sa to aj mne…

Odpojila som sa od seba kedy môj nervový systém vykazoval kontrolku eror. Išla som do extrémneho spôsobu žitia vo všetkom. Neustále bol môj nervový systém v móde o prežitie, zajedala som to sacharidmi a sladkosťami ako prvou pomocou, aby som signály, ktoré mi dávalo telo, doslova oblbla. Samozrejme nervový systém a stres idú ruka v ruke. Tým som stratila pevnú pôdu pod nohami.

Na sladkostiach a sacharidoch nie je nič zlé, veď v rôznych védach a medicínach sa používajú ako pomocná zložka. Problém nastáva, keď ideme do extrému a na dennodennej báze konzumujeme veľké množstvo sacharidov, skryté cukry, sladkosti, konzervanty…

Čo nastane v tomto celom procese?

Našim bunkám, ktoré majú svoju vlastnú energiu, ktorú si dokážu sami vyrobiť z pestrej stravy, začne svietiť červená kontrolka a zhasne. Nemôžeme chcieť od tela, aby bolo ako perpetum mobile, potrebuje byť aj vo fáze relaxu. Keď už máš preťaženú ruku, tak nebudeš dvíhať najťažšie činky, ale si oddýchneš. Ak si v jednom extréme po dlhé roky, ak budeš istý čas v opačnom extréme pomôže ti to, ale nezabúdaj postupne sa musíš po čase vrátiť do rovnováhy. Preto žiadne tie diéty nefungujú dlhodobo. Takto postupne sa dokážete navrátiť sami k sebe a k tomu, aby vaše telo dokázalo prirodzene fungovať. To ako dlho mu to bude trvať bude záležať iba na Vás. Nikomu nedávajte moc nad vaším telom. Iba vy viete, čo naozaj potrebujete.

V ďalšej časti si povieme niečo o psychosomatike, vitamínoch a mineráloch, akú majú spojitosť s našimi závislosťami, a tým aj dopad na náš nervový systém.

Autor: Ivana Belušková

Kúpou predplatného získavate prístup k workshopomvýzvam, k rôznym zaujímavým informáciám. 

Navštívte náš E-SHOP s množstvom zaujímavých a zdraviu prospešných produktov.

Kúpou na našej platforme nám pomáhate vytvárať ďaľšie aktivity, nový obsah a zároveň nám pomáhate tvoriť nové zmysluplné pracovné miesta 🙂

Ďakujeme, že nás podporujete 🙂

SLEDUJTE NÁS NA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *