• 0 Položky - 0,00 
    • V košíku nie sú žiadne produkty.
Farby okolo nás

Ako nás ovplyvňujú farby a akú úlohu zohrávajú v našom živote?

Všetko okolo nás a v nás vnímame cez oči. Hovorí sa, že oči sú odrazom našej duše. To aké farby vnímame všetkými zmyslami máme zapísané hlboko v podvedomí.

Pred pár dňami, keď som rozmýšľala nad svojou tvorivou činnosťou mi prišla do cesty táto tabuľka s paletou farieb. Máme 3 základné farby, žltú, červenú a modrú. Deti pri narodení vidia čierno bielo a prvé farby, ktoré rozoznávajú sú červená a žltá. Ak si uvedomíme a prepojíme v hmote tento farebný svet zistíme, že každá z týchto farebných odtieňov obsahuje v sebe hmotu-bielu farbu. Biela farba tvorí základ, pevný systém a hmotu v ktorej fungujeme ako ľudstvo, to z čoho všetko vzniká a zaniká. Ak sa pozrieme lepšie na obrázok všimneme si, že jedine zelená farba nevzniká kombináciou s bielou farbou. Ak si túto farebnú škálu preklopíme do čakier uvedomíme si niečo veľmi dôležité. Zelenej farbe prislúcha srdcová čakra. Ak sa riadime srdcom nepotrebujeme to dosiahnuť cez hmotu lebo zelená farba bielu farbu prirodzene v sebe obsahuje. Je to ako ležatá osmička, ktorá sa prirodzene nakláňa do rovnováhy hojnosti. Všetko je v našom živote ako taká rovnica a+b=c.

Zelená farba nám predstavuje tú najdôležitejšiu rovnicu, ktorú máme pochopiť lebo vzniká zo žltej a tmavo modrej čo predstavuje vo vesmíre svetlo a tmu. Svetlo a tma sa dejú súčasne. Keď pozeráte na východ slnka vidíte ako tmavo modrá farba bledne do svetlo modrej a zo slnka sa stáva žiarič, ktorý iba je. Pri západe slnka sa žiarič rozleje pomaly do oranžovej farby a postupne obloha tmavne.

Tento proces sa deje aj v nás samotných. Oranžová farba predstavuje naše emócie, náš hnev ako základná emócia v našom živote od narodenia. Cez oranžovú farbu sa pretĺkame v živote rôznymi vzťahmi a istotou, aby naše emócie boli pochopené a prijaté. To nás mali naučiť naši rodičia a poskytnúť nám to v hmote a túto sínusoidu korigovať kým sa to nenaučíme. Ak nemáme pevný emocionálny pilier odzrkadľuje sa to na našom srdci. A oranžová so zelenou sú v nerovnováhe. A po hneve príde veľký smútok a plač duše, neprijatie, nepochopenie. 

Táto rovnováha je narušená a my sa ocitáme opäť na začiatku našej cesty. Oranžová farba je stred. Je križovatka cez ktorú musí každý jeden z nás prejsť, aby sme mohli ísť za hlasom svojej duše a zistili kto sme. Ak prestaneme cítiť hlas zelenej farby nášho srdca a preskočíme celú farebnú škálu, doslova preskočíme úroveň nášho vedomia môže sa veľmi rýchlo stať, že spadneme veľmi tvrdo na zem a vyhodí doslova naše poistky a my začíname odznovu budovať náš systém.

Mnohí ľudia nepochopili, že to čo dosahujú cez extrémy, ktoré žijú vo svojom živote, nemajú spracované v prvej čakre.  V červenej farbe ich vedie ísť cestou –  preskočím všetko a idem cestou mentálnej roviny – najprv si programujem hlavu všetko obabrem vypnem ostatné kontrolky. Lenže týmto systémom nastane ERROR. A neostáva nám nič iné iba to opraviť. Cesta k našej duši vedie iba cez stred tam je náš žiarič. Oranžová a žltá farba je to prirodzené slnko v nás, zdroj našej sily rovnováhy, imunity. Ak toto pochopíme a budeme si vytvárať rovnováhu na každom schodíku pri každej lekcii dôjdeme do nášho srdca kde budeme mať hojnosť o akej sa nám ani nesnívalo a naraz sa Vám otvorí cesta kedy uvidíte jasne čo máte robiť a aké konkrétne kroky máte robiť. Vaša hlava bude v súlade s vaším srdcom.

Korona nám prišla otvoriť srdce cez náš stred preto mnohí podľahli kolapsom centrálneho nervového systému, ktorý doslova vyhodil človeka z rovnováhy, aby sa veža zrútila a nás to donútilo a zavrelo do nášho vnútra, aby sme sa začali cítiť a prinavrátili sa k našej prirodzenosti. Vzišli sme z prírody a tam nás to vracia k zelenej farbe. Ona nám vždy poskytne všetko čo v danú chvíľu potrebujeme. A toto je to najdôležitejšie máme všetko čo potrebujeme, nehľadajte to v hmotnom svete. Prirodzenosť zelenej prichádza cez cykly, farby, ročné obdobia. Všetko sa opakuje je to kolobeh života. Rovnako nám to ukazuje, že keď niečo zaniká, zároveň vzniká niečo nové. Svetlo a tma sa deje súčasne.

Autor: Ivana Belušková

Kúpou predplatného získavate prístup k workshopomvýzvam, k rôznym zaujímavým informáciám. 

Navštívte náš E-SHOP s množstvom zaujímavých a zdraviu prospešných produktov.

Kúpou na našej platforme nám pomáhate vytvárať ďaľšie aktivity, nový obsah a zároveň nám pomáhate tvoriť nové zmysluplné pracovné miesta 🙂

Ďakujeme, že nás podporujete 🙂

SLEDUJTE NÁS NA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *