• 0 Položky - 0,00 
    • V košíku nie sú žiadne produkty.
pel luviva

Zdravé telo

Včelí peľ 

Príroda je nevyčerpateľným zdrojom liečivých účinkov pre ľudské zdravie a medzi tieto poklady bezpochyby patrí aj včelí peľ.

Tento malý, no významný produkt včelárstva sa považuje za superpotravinu, ktorá má pozitívny vplyv na naše zdravie a celkovú pohodu. Zistite, prečo by včelí peľ nemal chýbať vo vašej dennej strave.

Včelí peľ je nabitý bielkovinami, vitamínmi, minerálmi a antioxidantmi. Ak pridáte tento produkt do svojej stravy, môžete tak prispieť k zlepšeniu imunity, redukcii zápalových procesov a môže tiež fungovať ako podpora pri detoxikácii organizmu.

  • Posilnenie imunitného systému: Obsahuje rôzne látky, ktoré môžu pomôcť posilniť imunitný systém a zvýšiť odolnosť tela proti vírusom a baktériám.
  • Priaznivý vplyv na trávenie: Vďaka obsahu enzýmov má pozitívny efekt na zažívací systém a môže napomáhať lepšej tráviacej funkcii.
  • Podpora srdcovo-cievneho systému: Antioxidanty a bioflavonoidy v peli môžu prispievať k zdraviu srdca a ciev.
Ako a kedy užívať včelí peľ

Pre začlenenie včelieho peľu do vašej stravy existuje niekoľko odporúčaných spôsobov.

Môžete ho konzumovať surový, pridať do jogurtu, smoothie alebo posypať ním ovocie či ovsenú kašu. Čo sa týka dávkovania, bežne sa odporúča začať s malým množstvom (napríklad pol čajovej lyžičky) a postupne dávku zvyšovať. Včelí peľ je ideálne konzumovať počas rannej stravy pre podporu energie na celý deň.

Výber a skladovanie včelieho peľu

Kvalita včelieho peľu závisí od mnohých faktorov vrátane spôsobu jeho zbierania a skladovania. 

 

Pri výbere si vždy overte pôvod peľu a zamerajte sa na produkt z ekologického včelárstva. Aby ste si zachovali všetky jeho prospešné látky, skladujte ho v chlade a tme, ideálne v chladničke.

Včelí peľ stojí na vrchole zoznamu superpotravín, ktoré vám pri správnom užívaní môžu pomôcť udržať telo silné a zdravé.

Nech už hľadáte spôsoby, ako posilniť vašu imunitu, alebo jednoducho chcete pridať viac prirodzených produktov do vašej stravy, tento produkt je vynikajúcou voľbou, ktorá môže prispieť k zlepšeniu vašej fyzickej kondície a celkového zdravia.

Multivitmínový nápoj z včelieho peľu

Najlepší recept na dosiahnutie skvelej imunity je urobiť si tento skvelý nápoj, stojí Vás to 10 minút času, ale svojmu telu dodáte všetko potrebné. Bude Vám zato veľmi vďačné a prvé príznaky zlepšenia zbadáte sami už o pár dní.

Budeme potrebovať:

Včelí peľ
Ibištek
Med

Príprava:

Do pohára si dáme 2 ČL Ibišteka, zalejeme prevarenou vodou, nie vriacou, aby sme nezničili vitamíny, ktoré ibištek obsahuje.

Necháme 10 minút vylúhovať a precedíme. Do precedeného výluhu pridáme 1 ČL medu a 2 ČL včelieho peľu.

Premiešame a pijeme
ráno rovno po prebudení. Po mesiaci užívania treba včelí peľ na týždeň vynechať.

Prečo tento nápoj

Táto unikátna zmes je doslova vitamínovou bombou pre náš organizmus. Ibištek, ktorý obsahuje veľké množstvo minerálov a vitamínov, je ideálnym na posilňovanie imunity, med dodá tomuto nápoje silné protizápalové , antibakteriálne účinky a taktiež posilňuje imunitný systém.

Včelí peľ je zázrak už sám o sebe obsahuje bielkoviny, minerálne látky, aminokyseliny, enzýmy a vitamíny   A, B, C, E.

Týmto nápojom dodáte telu potrebnú energiu, pomáha pri regulovaní hladiny cukru v krvi, pri chudokrvnosti z nedostatku železa, pri chorobách pečene, prostaty, srdcovo-cievnych ochoreniach, pri ochoreniach kože, kĺbov, očí, dermatologických poruchách, poruchách spánku, depresiách, uľavuje pri bolestivej menštruáci, podporuje funkciu obličiek, eliminuje potenie a detoxikuje organizmus.

A ako bonus má priaznivé účinky na spmalenie starnutia pleti.

Luviva-Zazracna-prirucka-1-Luviva

Kúpou predplatného získavate prístup k workshopomvýzvam, online kurzom, vzdelávacím materiálom a k rôznym zaujímavým informáciám. 

Navštívte náš E-SHOP s množstvom zaujímavých a zdraviu prospešných produktov.

Kúpou na našej platforme nám pomáhate vytvárať ďaľšie aktivity, nový obsah a zároveň nám pomáhate tvoriť nové zmysluplné pracovné miesta 🙂

Ďakujeme, že nás podporujete 🙂