• 0 Položky - 0,00 
    • V košíku nie sú žiadne produkty.
Miluj seba aj vtedy, keď ťa iní kritizujú, ponižujú a súdia. Aj vtedy, keď si urobila chybu a nezvládla si situáciu, keď si unavená a slabá, keď si bez mejkapu a nahá, keď sa cítiš smutná a nepochopená. Práve vtedy potrebuješ najviac svoju lásku.
 
Ak ju necítiš a máš v srdci prázdno, žobreš o ňu od druhých a tak sa stávaš závislou na láske od iných.
 
Skutočná láska k sebe je bez podmienok. Neznamená to však, že sa tým zbavuješ zodpovednosti za svoje správanie. Skutočná láska je o prijatí aj tvojich tienistých stránok, pomáha ti ich pochopiť a s láskou meniť.
 
Láska nemá strach, má odvahu a silu vidieť aj tvoje pochybenia bez súdenia a premeniť ich v dobro.

Miluj samu seba

Pohodlne sa usaď a nenechaj sa ničím rušiť. 

Vnímaj nasledujúce informácie, ktoré Ti môžu pomôcť na Tvojej ceste zrkadlenia.

Moja sebaláska

Úloha

Všetko na čo si spomenieš si zapíš do pracovného listu alebo zápisnika.

Napíš všetko, čo na sebe pokladáš za dobré, pekné, výnimočné, čo vieš robiť a iné prednosti. 

Ako si urobíš radosť a zlepšíš náladu.

Písanie je veľmi účinné a pomáha uvoľňovať bloky.

Afirmácie

Úloha

Počúvaním týchto afirmácií sa napájaš na svoje srdce a lásku. Zároveň si zvedomuješ svoje silné stránky, svoje skutočné pocity a emócie. Napájaš sa na podvedomie a programuješ ho na sebalásku, radosť, pochopenie a prijatie.

Pri ich počúvaní preciťuj ich význam, tú radosť a lásku, ktorú cítiš, keď sa napojíš na ich energiu.

Tieto afirmácie si môžeš pre lepší účinok aj zapisovať, rob tak po dobu 21 dní a všímaj si, čo sa deje s tvojím vnútrom. 

Všetky zmeny, pocity a situácie si priebežne zapisuj.

 

Hudba lieči

Lieči a uvoľňuje negatívne emócie.

Muzikoterapia je založená na liečení hudbou. Je to spôsob, ktorý podporuje navodenie zmien v správaní či konaní človeka. Využívajú sa pritom informácie, ktoré nám hudba sprostredkúva, ako aj samotná melódia, rytmus či tempo. Ponúka široké možnosti symbolického, neverbálneho vyjadrenia pocitov. 

Cieľom muzikoterapie je zlepšenie kvality života,  medziľudských vzťahov, osobnostného rozvoja,  sebavyjadrovanie, zvládanie stresu, motiváciou. Hudba poskytuje veľa možností na prežívanie radosti, pozitívnych pocitov, ale aj na vyjadrenie negatívnych pocitov, slúži k naplneniu emocionálnych, sociálnych, kognitívnych a telesných potrieb jedincov. Muzikoterapeutická skúsenosť obvykle vyvoláva pozitívne zmeny vo všetkých rozmeroch organizmu. 

Môžeš si vybrať aj inú pieseň a hudbu podľa momentálneho prežívania a pocitov, ktoré chcú byť prejavené a liečiť tak tvoju dušu a telo.

Motivačné okienko

Zaujímavé a doplňujúce informácie, ktoré rozšíria Tvoje poznanie k danej téme. 

Zákon zrkadlenia

Zranenia z detstva

Večerná vďačnosť

Pomôže Ti zamerať pozornosť na pozitívnu energiu vďačnosti.

Keď sa zameriaš na to, aby si našla každý deň niečo pozitívne, zistíš, že Tvoj život bude odrazu plný vďačnosti – pocitu, ktorý vyživuje dušu.

Môže to byť čokoľvek z bežných vecí a denných činností z rôznych oblastí – rodina, zdravie, láska, škola, zamestnanie, vzťahy, voľný čas, záľuby, šport, kultúra, jedlo, príroda… malé i veľké úspechy, milé a povzbudivé slová od blízkych, krásne chvíle, príjemné zážitky, ale i ponaučenia a radosť z maličkostí… 

Tak si  vytvoríš večerný rituál a budeš sa sústreďovať viac na pozitívne veci.

Niektorí ľudia nevedia zaspať, užívajú lieky proti nespavosti, lebo si robia pred spaním starosti a zameriavajú pozornosť na negatívne situácie cez deň. VĎAKA je najlepším liekom proti nespavosti. 

Zrkadielko povedz, že mi...

Čo sa mi podarilo uvedomiť si a pozitívne zmeniť? 🙂

Zapíš si do zápisníka alebo pracovného zošita.