• 0 Položky - 0,00 
    • V košíku nie sú žiadne produkty.

Zdravé telo

Chrípka

Jednoduchý prírodný návod ako sa popasovať s chrípkou.

Pripravíme si čaj na prechladnutie. 

Pozri Nádcha a prechladnutie.

Multivitamínový nápojpodpora imunity

Zlatá zmes

 Budeme potrebovať:

100g medu
1 PL kurkumy

Med zmiešame s kurkumou a máme pripravené jedno z najsilnejších domácich antibiotík. Zlatú zmes konzumujeme
1. deň 1 ČL každú hodinu

2. deň 1 ČL každé dve hodiny

3. deň 1 ČL ráno, na obed a večer. Po troch dňoch by mala chrípka ustúpiť , pri pretrvávaní ťažkostí pokračujte v konzumácii zmesi 3 x do dňa až kým chrípka neustúpi
úplne.

TIP: ak to bude pre vás mať trpkú chuť, môžete do zmesi pridať  1/2 ČL škorice a pár kvapiek šťavy z citróna, to neutralizuje trpkú chuť kurkumy.

Prečo táto zmes:
Ide doslova o malý zázrak, ktorý dokáže zvládnuť mnohé ťažké infekcie a hlavne si poradí aj s každým vírusovým ochorením. Je to silné prírodné antibiotikum, proti ktorému sa leň ťažko vytvára rezistencia v porovnaní s farmaceutickými liekmi. Zároveň je to aj mocný liek na obrovské množstvo ďalších ochorení, a to akútnych a aj chronických.. Pomáha pri liečbe cukrovky, astmy, alzheimera, ochorení srdca, artritídy, psoriázy, akné, rakoviny a mnohých ďalších. Pri problémoch so žlčníkom nekonzumujte, kurkuma by Vám mohla podráždiť žlčník.

V tomto prípade si vyrobíme odvar z cibule. Nakrájanú cibuľu zalejeme vriacou vodou a necháme 15 minút lúhovať, scedíme a osladíme medom. Pijeme 3x do dňa, jeden odvar = jedna cibuľa.

Prečo odvar z cibule:
Liečivé účinky cibule sa využívajú od pradávna.. Odvar pomáha najmä pri kašli, prechladnutí, pri zápale priedušiek a taktiež pri chrípke, zároveň upokojuje krk a zmierňuje opuch nosovej sliznice. Ak vám chuť cibule nevyhovuje, môžete pridať kúsok zázvoru alebo škoricu na zjemnenie chuti.

Horúčka:

Budeme potrebovať:

Kvet lipy
Bazový kvet
Medovka lekárska
Med

Dáme si zovrieť 1l vody, z každej bylinky si do čajníka dáme po 1 PL lyžici a zalejeme prevretou vodou, ale nie vriacou vodu, aby sme nezničili účinky. Necháme   15 minút postáť, precedíme a osladíme medom. Pijeme jednu šálku pri nástupe horúčky, druhú šálku počas dňa, ak horúčka neustupuje, ak ustúpi stačí si dať šálku pred spaním, pijeme dokým horúčka úplne neprejde. Pri horúčke nad 39 °C lipu vynecháme a nahradíme rumančekom.
                             

Prečo tento čaj: Táto unikátna zmes byliniek vás v krátkom čase zbaví horúčky. Zmes je nápomocná pri angínach, zápaloch priedušiek, nachladnutí a podobne. Napomáha zrážať horúčku, tlmí bolesti hrdla a podporuje vykašliavanie. Má močopudné vlastnosti  a podporuje obranyschopnosť organizmu.

2
STIAHNUŤ PRÍRUČKU