• 0 Položky - 0,00 
    • V košíku nie sú žiadne produkty.
CLANEK-14

Leteli veľkou rýchlosťou zvláštnym vesmírnym plavidlom. Atmosféra na lodi bola napätá. Muaru dával rozkazy posádke a Ellori skrze vysokú priehľadnú stenu sledovala mihajúci sa vesmír.

„Prečo sme nemohli použiť Splynutie ako pri ceste na Plejády?“ spýtala sa jedného z pilotov.

„Na niektoré miesta je lepšie priletieť v lodi, pani.“ Pilot sa tváril neutrálne ale Ellori vycítila, že ich destinácia nebude práve najmiernejšia.

A potom to uvidela.

V diaľke sa nad nimi pohybovali obrovské búrlivé hmloviny. Niektoré temné, niektoré s blikajúcimi svetlami. Z niektorých vychádzali laserové lúče. Bol to nádherný a skrz-naskrz desivý výjav.

„Blížime sa k Orionskej základni Achnaton“ povedal Muaru do mikrofónu pre všetkých členov posádky lode. „Prosím nevystupujte, kým nebudete požiadaní“.

Loď letela cez jednu z búrlivých hmlovín.

Ellori vnímala napäté energie. V okolí lode boli cítiť rozdielne prúdy vzájomne si odporujúcich zámerov.

Achnaton… Achnaton… Niečo jej to meno pripomínalo. Niečo z planéty Gaia. Ellori zažmurkala. To meno ešte len vznikne. To meno bude z tohto miesta ale na Gaie sa bude tváriť, že vzniklo ako nové.

„Vystupujeme!“ zavelil Muaru.

Základňa Achnaton bola postavená na skupinách minerálov, ktoré slúžili zároveň ako generátory energie a vodiče informácií. Ellori bola uvedená do Siene pre dôležitých hostí. To bolo druhýkrát čo pocítila, že je členom elity. Spomenula si na kamarátku Kiu, ktorá zostala na Plejádach. Tá by jej k tomu určite povedala, že ako dcéra diplomata nemá tušenie, čo sa vo vesmíre skutočne deje.

„Takže, zajtra sa premiestnime k Lyranským organickým planétam. Pokúsime sa naposledy dohovoriť diplomatickou cestou. Pokiaľ medzitým prišli k rozumu, platí plán A. Ak bude všetko ako vždy, tak prejdeme k plánu B.”

Posádka nasledovala veliteľa Muaru do Siene. Personál v sieni pôsobil ticho a nenápadne. Mal ďaleko k radostnej rozjarenosti Plejád, aj sofistikovanej dôstojnosti Atlantis. Ellori videla v očiach bežných ľudí Orionu emócie, ktoré vídala len na Gaie pri zapojení Portov. Tu ale nikto Porty nenosil. Strach tu bol cítiť ako súčasť bežného života.

Zatiaľ čo sa posádka občerstvovala, Ellori sa vydala preskúmať základňu. Ťaživá atmosféra bola cítiť zo všetkých kútov. Čo sa deje na tomto mieste?

Čoskoro dorazila do inej občerstvovacej siene. Energia v sieni bola ťažká. Sieň bola plná bytostí s vojenskými hodnosťami. Všetci sa občerstvovali ticho a len pri niektorých stoloch prebiehal tlmený hovor. Ellori sa tvárila akoby nič a vo svojej bielej žiariacej tunike s odznakom Arktúru zasadla k jednému zo stolov.

„Organické národy Lýry sa nikdy nevzdajú. Sú tvrdohlaví.”

„Divíš sa? Je to ich územie.”

„Ale to, že nevedia  koľko cenných pokladov ukrýva ich neoprávňuje k pochabosti.“

„Ja ti neviem. Mne príde, že si svoju planétu naozaj vážia. Podľa mňa nič neskrývajú.”

„Keby neskrývali už by nám dávno vydali všetky prístupy k svojim zdrojom!“

„A či ty by si to na ich mieste urobil? Veď sa im aktívne vyhrážame posledných niekoľko eónov rokov. Nenapadlo ti, že jednoducho milujú svoju planétu, že je to ich zdroj duchovnej sily?”

„To je blbosť. Sú prefíkaní. Majú prístup k zdrojom a odmietajú nám to vydať. Ale veliteľ Muaru s nimi zatočí. Počul som, že má spoločne s Lyranskou kráľovnou plán.”

Ellori cítila, ako sa jej jemné telo chveje. Čo sa to deje?

Bojovníci pri stole sa na ňu pozreli. Jeden z nich ju prebodol pohľadom, ktorý Ellori poznala od Muaru. Pohľad plný energie a sily, rozhodnosti, a… niečoho, čo by sa teraz už nebála nazvať zaslepenosťou.

„Od kedy v Sieni pre bojovníkov desiata arkturiánskej princeznej?“

„Čo prosím?“ Ellori mala potrebu narovnať ramená. Je predsa sama súčasťou vojnovej lode.

„Nechaj ju. Takto zdochneš oveľa skôr než tu budeš užitočný.”

„Vážne, slečna, nemáte tu čo pohľadať. Toto nie je pre vaše jemné uši.”

„Som dcéra arkturiánskeho diplomata,“ vyprskla Ellori. A vnímala, ako detinsky to znie.

„O to horšie. Zbytočne tu prídete o ilúzie. Mali by ste sa vrátiť tam, odkiaľ ste prišli.”

Ellori sa zdvihla od stola. Cítila, ako jej telo vibruje zlosťou. Rozbehla sa zo siene preč a pripadala si smiešne priehľadná. Bola zvyknutá vytvárať Splynutie v najvyššej láske a pravdivosti. Pálivý pocit hnevu ju zaskočil úplne nepripravenú.

Na koho sa vlastne hnevá? Vie, že je súčasťou vojnového ťaženia. Spomenula si na jednu z plamenných rečí, ktoré Muaru viedol k posádke svojej lode.

„…je potrebné priviesť obyvateľov Lýry k rozumu. Strážia si zdroje, ktoré by mohli znamenať otvorenie celého portálu do Deviatej dimenzie. Pokiaľ sa tých zdrojov chytia správne národy, bude o celý súčasný vesmír postarané. Všetci budú mať neobmedzené zdroje a budú môcť cestovať medzi vesmírmi. Budú rovní dávnym národom, ktoré tento vesmír a bytosti v ňom stvorili. Skupiny bytostí Lýry sú pochabé, že si chcú tieto zdroje nechať pre seba. Našťastie nie všetky. Jedna z kráľovien Lýry a jej verní našťastie nahliadli pravdu a sú ochotní spoločne s bytosťami Orionu a Arktúru zdroje získať, či už diplomatickou alebo inou cestou.

Keď si teraz Ellori vybavovala jeho reč, prešiel jej mráz po chrbte.

Je možné, že sa Muaru mýli? Ak vojnové jednotky Oriónu konajú v súlade s vôľou Božstva, prečo to stojí toľko konfliktov? Prečo je tu vôbec potrebná otázka, či budú zdroje poskytnuté diplomatickou cestou alebo inou?

Ellori dobehla späť do Siene, kde sa občerstvovala posádka jej lode. Cítila, ako jej telo zachvátil strach. Jej energia zmätene blikala. Muaru na ňu pozrel a v okamihu sa zdvihol od stola.

„Vy to chcete urobiť tak ako tak, že áno?“ vykríkla Ellori. Celá posádka k nej zdvihla oči. Nebolo zvykom, aby niekto prejavoval emócie a ešte k tomu takéto. Muaru k nej prišiel a začal ju jemne odvádzať bokom.

„Ellori, stíš sa. Nič sa nedeje. Všetko je pripravené podľa plánu.”

„Prečo si chcel, nech idem tiež? Vy máte v pláne vziať si zdroje Lýry násilím? Ako? Zabijete všetkých?”

„Ellori.“ Muaru na ňu hľadel a bol ľadovo pokojný. „Chceme diplomaticky konať. Potrebujeme tvoju energiu Splynutia. Máš dar vytvárať energiu pravdivosti a lásky. Národy Lýry majú viac častí. Niektoré sú rozumné a chcú spolupracovať. Niektoré sa skrátka držia zdrojov, na ktorých vyrástli. Vyvinuli sme špeciálny lúč, ktorým sa dostaneme k zdrojom. Prečítame princípy, na základe ktorých fungujú. Vezmeme si informácie, nie životy.”

„Ale veď vám národy Lýry už veľakrát hovorili, ako tie zdroje fungujú. Napájajú sa rovnako, ako keď vytváraš Splynutie. Skrze srdce, skrze lásku, skrze úplné uznanie kódov Božstva v tele.”

„Ellori, my sme sa snažili dohodnúť aj s Božstvom. Ale Božstvo je neutrálne. Pozoruje. Ak by sme to všetko nechali len na Božstve, nikdy sa nič nestane. Nikam nedôjdeme. Vieme, že sme schopní vyvinúť úžasné technológie. Že cez tieto technológie otvoríme Portál a budeme môcť kedykoľvek pozdvihnúť svoju energiu mimo tohto vesmíru a zase späť.”

„Veď môžeš svoju energiu pozdvihnúť kedykoľvek, keď sa spojíš s láskou v srdci,“ hovorila Ellori. Cítila, že jej oči zalieva pálivá voda. Vedela, že táto diskusia nie je len o vojne v Orione. Práve sa snažila presvedčiť Muaru, aby ju vnímal srdcom. A pri tom cítila, že jeho srdce je zatvorené a že jediný cit, ktorého je schopný, je potreba kontroly a moci. Cítila pri srdci pálčivú bolesť z prezrenia. Muaru nie je ten pravý.

„Ak by sme všetko nechali len na láske a Božstve, nikam sa nedostaneme,“ zopakoval Muaru.

„Tak prečo si so sebou chcel ma? Prečo ťa nevedie kráľovná Lýry?”

Muaru sa na chvíľu zamyslel a potom sa usmial.

„Takže o to ide, Ellori? Žiarliš na kráľovnú Lýry?”

„Nie!“ vykríkla a pri tom sa jej zachvel hlas. Ako to, že to s ňou tu na Orione tak máva? Veď za sebou nechala všetky Porty, všetky príbehy planéty Gaia. Ale jej najhlbšie, nepriznané emócie tu zrazu vyplávali na povrch. Je to dôvod, prečo sa na Orione dejú vojny? Sú miestne minerály nabité energiou zosilňujúcou vnútorné nepriznané energie?

„Ellori. Bude to v poriadku, uvidíš. Buď nám bytosti Lýry dajú prístup k svojim zdrojom, alebo ich prečítame lúčom. Nikomu sa nič nestane.”

Muaru položil dlaň Ellori na tvár. Stále vnímala jeho energiu. Stále cítila gravitáciu smerom k jeho sile. Ale v hĺbke srdca mu už nedokázala veriť. Verila, že to myslí dobre, v súlade so svojou skúsenosťou. Ale neverila, že sa pri tom napája na pravdivosť Božstva. Muaru konal z pozície kontroly a  cez nejaké ďalšie skryté agendy, ktoré zatiaľ nepoznala.

„Zajtra poletíme za kráľovnou z Lýry. Uvidíš, že sa ti bude páčiť.”

Ellori si bola istá, že nebude. Kráľovná, ktorá sa chystá svoj vlastný ľud vystaviť pochybnému čítaciemu lúču, nemôže byť dobrou kráľovnou.

Autor: Veronika Wildová
Web: veronikaheavenwithin.com

 

Kúpou predplatného získavate prístup k workshopomvýzvam, digitálnym časopisom a k rôznym zaujímavým informáciám.

Navštívte náš E-SHOP s množstvom zaujímavých a zdraviu prospešných produktov.

Kúpou na našej platforme nám pomáhate vytvárať ďaľšie aktivity, nový obsah a zároveň nám pomáhate tvoriť nové zmysluplné pracovné miesta 🙂

Ďakujeme, že nás podporujete 🙂

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *