• 0 Položky - 0,00 
    • V košíku nie sú žiadne produkty.
Prírodné liečebné metódy

Prírodné liečebné metódy – Luviva – Zdravé telo

Čo sú to vlastne alternatívne liečebné metódy?

Pojem „alternatívne liečebné metódy“ pre mnohých znamená pochybné praktiky bez vedeckého základu, iní zas na ne nedajú dopustiť a ku konvenčnej medicíne sa uchýlia len v prípade núdze. Faktom však je, že mnohé metódy alternatívnej medicíny vykazujú úžasné výsledky a z časti ich uznáva ich aj klasická medicína. Pripravili sme pre vás prehľad o alternatívnych metódach liečby, ktorý vám pomôže zorientovať sa v alternatívnej medicíne.

Tieto metódy sú vo všeobecnosti terapeutické prístupy, ktoré ponúkajú alternatívu ku klasickej medicíny. Niektoré z týchto metód majú blízko ku klasickej medicíne a v súčasnosti ich do konceptu terapie zaraďujú aj praktickí lekári. Väčšina metód sa vracia k prírode, k skutočnému pôvodu ľudského organizmu. Mnohé alternatívne terapie využívajú liečivé rastliny, o ktorých sa hovorí, že aktivujú tok energie v tele a samoliečebné sily.

Alternatívna medicína nie je len o liečbe symptómov. V centre pozornosti je človek ako celok, to znamená, že sa berie do úvahy aj psychika, výživa a životné podmienky. Tento holistický prístup umožňuje formu liečby prispôsobenú jednotlivcovi, čo v konvenčnej medicíne často nie je možné. Už len to je pre mnohých dôvod dať šancu alternatívnym liečebným metódam. Keď konvenčná medicína naráža na svoje limity ako napr. v liečbe chronických ochorení, alternatívna medicína zastáva holistický prístup. Terapeuti venujú veľa času na diskusiám a aj psychologickým faktorom. Títo terapeuti veľmi často dosahujú úžasné výsledky.

Aké alternatívne liečebné metódy existujú?

Zoznam terapeutických prístupov k holistickej liečbe je dlhý a veľmi rozsiahly. Vybrali sme pár najznámejších.

NATUROPATIA

zahŕňa do liečebného procesu všetko prirodzené: pohyb, výživu, svetlo, vodu, rastliny, kyslík, psychiku a relax. V súlade s tým sa praktizujú niektoré z metód naturopatie, ako napr.  bylinná medicína alebo Kneippova terapia. 

Prírodné liečebné metódy – Luviva – Zdravé telo

FYTOTERAPIA

je všeobecne známejšia ako bylinná medicína. To už vystihuje základ: Liečivé rastliny sa používajú na zmiernenie niektorých neduhov. Typickými aplikáciami sú masti, čaje, inhalácie, obklady, kúpele alebo kvapky. Mnoho starých domácich liekov pochádza z bylinnej medicíny, napríklad feniklový čaj na tráviace problémy, harmančeková inhalácia pri prechladnutí alebo levanduľový kúpeľ pri nespavosti.

Ak vás zaujíma štúdium Fytoterapie, na Luvive máte možnosť samoštúdia za pomoci praktických rád, teórie a liečebných postupov.

Kúpou predplatného získate neobmedzený prístup k učebným postupom,návodom ktoré si môžete stiahnuť a urobiť si tak učebnicu Fytoterapie na mieru 🙂

Zázračná príručka

4

Tradičná čínska medicína 

využíva rôzne metódy. Patria sem napr. akupunktúra, bankovanie a bylinná terapia. Klasická akupunktúra je založená na myšlienke Qi (čínsky výraz pre životnú energiu). Stimuláciou určitých akupunktúrnych bodov na tele ihlami by mala Qi opäť voľne prúdiť a tak uvoľňovať napr. napätie a kŕče. Štúdie skutočne ukázali, že cielene umiestnené ihly môžu liečiť niektoré neduhy. Preto si akupunktúra v posledných rokoch našla cestu z tradičnej čínskej medicíny (TCM) aj do európskych medicínskych postupov. Ihly môžu napr. zmierniť alergie, bolesti hlavy a migrény, bolesti chrbta a artrózu v kolenách.

Pomocou bankovania terapeut stimuluje krvný obeh a dokáže odstrániť napr. bolesti svalov.

Ak máte záujem bližšie sa venovať čínskej medicíne, pozrite si na Luvive profil nášho partnera Filipa Vlčka, terapeuta a odborníka na čínsku medicínu. Na jeho kurzy a produkty použite zľavový kupón určený pre sledovateľov Luvivy LUVIVA10 a získajte zľavu 10% na vybraný produkt.

LIFE ALCHEMY – FILIP VLČKO

3

HOMEOPATIA

Homeopatia je čoraz populárnejšia a často sa používa pri liečbe detí. Aj pri homeopatii sa naturopat pozerá na svojich pacientov holisticky. Princíp klasickej homeopatie je: „Podobné lieči podobné“. To zn., že to čo by spôsobilo symptómy u zdravého človeka (napr. arzén), môže zodpovedajúcim spôsobom zmierniť symptómy u chorého človeka. Cieľom homeopatie je aktivácia samoliečebných síl podávaním vysoko potencovaných guľôčok a kvapiek. Vysoko potencované znamená, že liečivá látka sa postupne pretrepe s vodou alebo alkoholom alebo trituruje s laktózou a zriedi sa do takej miery, že už nie je možné zistiť východiskovú látku. 

 

AJURVÉDA

Pojem „Ayurveda“ pochádza zo sanskritu a znamená „múdrosť života“.  Indické umenie liečiteľstva možno vnímať ako akýsi návod na obsluhu ľudského tela. Výučba je celková koncepcia cvičenia, výživy, životného štýlu a postoja k životu. Ak je vo všetkých oblastiach rovnováha, človek je zdravý. Choroby sa vyvíjajú iba vtedy, keď existuje nerovnováha. A tomu treba predchádzať správnymi opatreniami. Vedecké štúdie potvrdili, že Ajurvéda dokáže liečiť choroby ako vysoký krvný tlak, problémy s kolennými kĺbmi, chronické zápalové ochorenia čriev ako ulcerózna kolitída a Crohnovu chorobu.

Ak vás zaujíma štúdium Ajurvédy, na Luvive máte možnosť samoštúdia za pomoci praktických rád, teórie a liečebných postupov

Kúpou predplatného získate neobmedzený prístup k učebným postupom,návodom ktoré si môžete stiahnuť a urobiť si tak učebnicu Fytoterapie na mieru 🙂

Ajurvéda

2

Bachova kvetinová terapia

cieľom terapie je obnoviť vnútornú rovnováhu pomocou špeciálnych výťažkov z kvetov. Užívaním výťažkov z kvetov vo forme kvapiek sa vraj dajú zmierniť alebo vyliečiť rôzne príčiny chorôb ako stres, strachy a blokády. Presne povedané, v Bachovej kvetinovej terapii je 38 kvetových esencií, ktoré sú priradené k 38 stavom mysle.

AROMATERAPIA

Éterické oleje sú prostriedkom aromaterapie. Vône totiž svoj blahodarný účinok rozvíjajú priamo v lymfatickom systéme mozgu, ktorý je zodpovedný za pocity a produkciu hormónov. Rastlinné oleje možno použiť ako izbovú vôňu, ako masážny olej alebo ako kvapky. Aromaterapia sa zvyčajne používa na podporu inej formy terapie.

KNEIPPOVA TERAPIA

Každý asi pozná známu prechádzku v Kneippovom bazéne s prechodom zo studenej do teplej vody. Kneippova terapia však ponúka oveľa viac možností liečby. Všetky sú založené na veľmi špeciálnom prvku: vode. Silou vody, cvičením, výživou a užívaním liečivých rastlín treba stimulovať imunitný systém a samoliečebné schopnosti tela. Skutočnosť, že sa tým zlepšuje aj pocit pohody, je príjemným sprievodným javom.

Schuesslerove soli

Terapia Schuesslerovými soľami vynašiel lekár Dr. Wilhelm Heinrich Schuessler. Podľa jeho názoru je príčinou mnohých chorôb a neduhov nedostatok minerálnych solí. V súlade s tým môže dvanásť rôznych Schuesslerových solí obnoviť minerálnu rovnováhu v tele – jednotlivo alebo v kombinácii. Okrem iného vraj pomáha proti nervozite, poruchám spánku a stresu. Táto metóda však nie je vedecky uznávaná a jej účinnosť nebolo možné dokázať.

Ako nájdem tú správnu liečebnú metódu pre mňa?

Ktorá alternatívna medicína je pre vás tá pravá, závisí vo veľkej miere od vášho individuálneho postoja k životu. Pretože mnohé metódy vyžadujú určitú zmenu životného štýlu, napr. prostredníctvom stravy alebo cvičenia.

Keďže väčšina alternatívnych liečebných metód nemá žiadne vedľajšie účinky, môžete trochu experimentovať a testovať rôzne terapeutické prístupy. Niekedy možno kombináciou viacerých liečebných metód dosiahnuť presne požadovaný efekt. Je však nevyhnutné, aby ste požiadali o radu certifikovaného naturopata alebo vyškoleného terapeuta, pretože niektoré prírodné lieky môžu interagovať s inými liekmi.

Poďte spolu s nami tvoriť krajší svet. 

Kúpou predplatného získavate prístup k workshopomvýzvam, k rôznym zaujímavým informáciám. 

Navštívte náš E-SHOP s množstvom zaujímavých a zdraviu prospešných produktov.

Kúpou na našej platforme nám pomáhate vytvárať ďaľšie aktivity, nový obsah a zároveň nám pomáhate tvoriť nové zmysluplné pracovné miesta 🙂

Ďakujeme, že nás podporujete 🙂

 

SLEDUJTE NÁS NA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *