• 0 Položky - 0,00 
    • V košíku nie sú žiadne produkty.
Čo je to tvorivý režim?

Všimli ste si niekedy, že keď ste uprostred tvorby niečoho nového, alebo keď robíte niečo, čo máte radi, zabúdate na všetko? Odpútate sa od svojho známeho sveta, zabúdate na čas a na čokoľvek vo svojom okolí. To je jeden z príkladov toho, že ste v tvorivom režime. Našťastie sa do rovnakého tvorivého režimu môžete dostať aj prostredníctvom meditácie.

Pobyt v meditačnom stave najlepším miestom, kde môžete začať budovať svoje nové ja, svoju novú realitu. Vždy sme verili, že aby sa niečo stalo, je potrebné na to myslieť. Potom to urobiť a potom sa tým stať. Pokiaľ napríklad viete šoférovať auto, potom ste už určite zažili najelementárnejší príklad robenia a bytia. Najskôr ste museli premýšľať o každom svojom úkone a o všetkých pravidlách cestnej premávky. Neskôr ste sa stali pomerne dobrí v šoférovaní a nakoniec ste sa stali šoférom. Ale vedeli ste, že môžete tiež prejsť od myslenia k bytiu? Prostredníctvom meditácie môžete prejsť od premýšľania o ideálnom ja ktorým sa chcete stať priamo k tomu, že týmto novým ja budete.

Jednoduchý spôsob ako to urobiť je, analyzovať svoj život a napísať si, aké veci chcete vo svojom živote. Chcete byť sebavedomejší, schudnúť, zarobiť určitú čiastku peňazí, prestať sa hanbiť? Tak si ich zapíšte. Ale len napísať nestačí, musíte precítiť emóciu ku každej z nich. V praxi – ako by ste sa skutočne cítili, keby ste boli sebavedomí? Ako by ste sa ako sebavedomý človek obliekali? Ako by ste chodili a stáli? Naozaj sa musíte naučiť prežívať emócie tak, ako by ste tieto emócie už vo svojom živote mali. Asi si hovoríte, prečo je také dôležité tieto emócie tiež cítiť a nie si ich len predstavovať? Je to preto, že jazykom vášho tela sú emócie a jazykom vašej mysle sú myšlienky. Vaše telo a myseľ vždy spolu komunikujú pomocou myšlienok a emócii. O niečom premýšľate, potom začnete niečo cítiť a na základe toho, čo cítite, váš mozog produkuje ďalšie myšlienky. Je to akýsi kruh, čo sa neustále opakuje.

Teraz, keď ste si napísali, čo chcete a ako sa budete cítiť, je potrebné každú z nich prejsť, zatiaľ čo ste v hlbokej meditácii. Opäť platí, že si to len nepredstavujete, ale že emócie prežívate tak reálne, že ich cítite v kostiach. Keď sa spojí sila s myšlienkami vašej emócie, vysielate do vesmíru ozaj mocný signál.

A ešte jedna rada na záver:

Nezameriavajte svoju pozornosť – nestarajte sa o to, ako dosiahnete to čo chcete (akou cestou). Stačí, keď viete, čo chcete a ako by ste sa cítili, keby ste to už mali… Zvyšok už len nechajte na svoje podvedomie, na okolnosti. Príde to v najmenej očakávanom okamihu a možno z najmenej očakávaného miesta. Keď sa riešenie objaví, môže vás aj šokovať J. Mali by ste byť v úžase z toho, ako sa to vlastne stalo.

Autor: Daniela Virostko

Inšpirované YT kanálom Trochu lepší

Celý článok nájdete v tomto čísle 🙂

Časopis umenie bytia
1-2

Naše meditácie nájdete tu:

Meditácie

Kúpou predplatného získavate prístup k workshopom, výzvam a k rôznym zaujímavým informáciám.

Navštívte náš E-SHOP s množstvom zaujímavých a zdraviu prospešných produktov.

Kúpou na našej platforme nám pomáhate vytvárať ďaľšie aktivity, nový obsah a zároveň nám pomáhate tvoriť nové zmysluplné pracovné miesta 🙂

Ďakujeme, že nás podporujete 🙂

SLEDUJTE NÁS NA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *