• 0 Položky - 0,00 
    • V košíku nie sú žiadne produkty.
Farebné mydielka

Farebné mydielka

S farebnými mydielkami sa umývanie rúk stáva pre malých prieskumníkov potešením. V tomto návode vám krok za krokom ukážeme ako si ľahko dokážete vyrobiť mydlo sami s deťmi.

 

BUDETE POTREBOVAŤ

2 lyžice tekutého mydla alebo sprchového gélu

2 lyžice oleja

4 lyžice kukuričného škrobu

1 štipku soli

miska, vykrajovačky, valček

(voliteľné) farba mydla, vôňa mydla, trblietky

 

POSTUP

Do malej misky pridajte 2 lyžice tekutého mydla spolu s 2 lyžicami oleja a asi 4 lyžicami kukuričného škrobu. Zmiešajte ingrediencie, kým nezískate hmotu, ktorú je možné tvarovať rovnako ľahko ako hracie cesto.

Ak je mydlové cesto príliš mokré, vmiešajte do hmoty kukuričný škrob. Ak je príliš suchá, stačí pridať sprchový gél a olej.

Vymiešané cesto má svetlú pastelovú farbu. Ak chcete mydlo zafarbiť, môžete použiť špeciálne mydlové farbivo, alebo bežné potravinárske farbivo. Okrem toho pridajte aj štipku soli a ľubovoľne aj niekoľko kvapiek vonného esenciálneho oleja.

Pracovnú plochu si posypeme kukuričným škrobom a mydlo rozvaľkáme a povykrajujeme si ľubovolné tvary. Kreativite sa medze nekladú. Z mydlového cesta si môžete vymodelovať aj milé postavičky. Malé praskliny opravíme kvapkou oleja.

 

TIPY

Ak tvoríte s malými deťmi, radšej éterické oleje nepridávajte. Vopred by ste si mali otestovať aj to, či nie ste na ne byť alergickí.

Ak pridávate esenciálny olej, NEPOUŽÍVAJTE eukalyptový olej!

Ak použijete modré potravinárske farbivo odporúča sa ho pridať menej, pretože má silné farbiace účinky.

 

Celý návod na stiahnutie v pdf. formáta tu:

FAREBNÉ MYDIELKA

Kúpou predplatného získavate prístup k workshopom, výzvam, k rôznym zaujímavým informáciám. 

Navštívte náš E-SHOP s množstvom zaujímavých a zdraviu prospešných produktov.

Kúpou na našej platforme nám pomáhate vytvárať ďaľšie aktivity, nový obsah a zároveň nám pomáhate tvoriť nové zmysluplné pracovné miesta 🙂

Ďakujeme, že nás podporujete 🙂

 

SLEDUJTE NÁS NA