• 0 Položky - 0,00 
    • V košíku nie sú žiadne produkty.
Je kreativita dôležitá?

Čo je kreativita

Kreativita je dôležitým faktorom pre úspešné fungovanie v každom odvetví. Je to schopnosť vymýšľať nové a originálne riešenia, ktoré nám pomáhajú riešiť problémy a vytvárať niečo nové. Ak sa chcete v práci alebo vo svojom každodennom živote cítiť produktívne a spokojné, je dôležité podporovať svoju kreativitu.

Práca s kreativitou

Vyhýbajte sa rutine

Ak robíte stále to isté, vaša myseľ sa upokojí a začne sa viac spoliehať na automatické procesy. Skúste preto občas zmeniť svoje zvyky alebo rutinu, aby ste stimulovali svoju myseľ. Napríklad, miesto toho, aby ste išli do práce po rovnakej trase každý deň, skúste ísť inou cestou alebo vyskúšať novú aktivitu po práci.

Cvičte svoj mozog

Existujú rôzne hry a cvičenia, ktoré vám pomôžu rozvíjať svoju kreativitu. Napríklad môžete hrať hry, ako je Scrabble alebo Sudoku, ktoré vyžadujú logické myslenie a schopnosť vymýšľať rôzne kombinácie. Môžete tiež vyskúšať cvičenia na kreatívne myslenie, ako je napríklad „Čo by sa stalo, keby…“ alebo „Ak by som bol/a…“

Vyhľadávajte nové skúsenosti

Nové skúsenosti sú skvelým zdrojom inšpirácie a môžu vám pomôcť rozšíriť svoje obzory. Skúste navštíviť miesta, ktoré ste ešte nikdy predtým nenavštívili, alebo sa zapojte do nových aktivít, ako je napríklad výtvarné umenie alebo tanec.

3

Kreativita je dôležitým zdrojom pre každého z nás, nielen pre umelcov a tvorcov, ale aj pre bežných ľudí vo svojom každodennom živote. Prenáša sa do rôznych oblastí ako sú napríklad výtvarné umenie, hudba, literatúra, ale aj do oblastí ako sú podnikanie, práca, vzdelávanie a mnoho ďalších.

TIPY ako rozvíjať kreativitu

Vyhýbajte sa stereotypnému mysleniu a skúšajte nové veci. Kreativitu podporuje nové skúsenosti a nové prostredia, preto sa nebojte vyskúšať niečo nové alebo ísť do neznámeho prostredia.

Vyhľadávajte inšpiráciu. Kreativita sa často rodí z inšpirácie, preto si nájdite čas na sledovanie umeleckých diel, navštevovanie výstav, čítanie kníh alebo počúvanie hudby, ktoré vás inšpirujú.

Vytvárajte si priestor na tvorbu. Ak chcete podporiť svoju kreativitu, je dôležité mať dostatok času a priestoru na tvorbu. Vyhľadajte si miesto, kde budete mať pokoj a kde sa budete môcť sústrediť na svoju prácu.

Experimentujte. Neobávajte sa pokusov a omylov. Kreativita sa často rodí z experimentovania a skúšania nových vecí, takže nebojte sa vyskúšať nové nápady a techniky.

Kreativitu podporujú aj rôzne cvičenia a techniky, ako napríklad brainstorming, mindmapping alebo freewriting. Vyskúšajte rôzne metódy a zistite, ktorá z nich vám najlepšie vyhovuje.

Ak sa budete držať týchto tipov, určite podporíte svoju kreativitu a budete sa cítiť tvorivejší a plodnejší. Nezabúdajte, že kreativita je ako sval, ktorý sa dá cvičením oživiť.

2

Kúpou predplatného získavate prístup k workshopomvýzvam, k rôznym zaujímavým informáciám. 

Navštívte náš E-SHOP s množstvom zaujímavých a zdraviu prospešných produktov.

Kúpou na našej platforme nám pomáhate vytvárať ďaľšie aktivity, nový obsah a zároveň nám pomáhate tvoriť nové zmysluplné pracovné miesta 🙂

Ďakujeme, že nás podporujete 🙂

SLEDUJTE NÁS NA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *