• 0 Položky - 0,00 
    • V košíku nie sú žiadne produkty.
Kreativita pomáha riešiť problémy

Ako sa dá kreativita využiť na riešenie problémov?

 Keď sa snažíte vyriešiť problém, skúste sa naň pozrieť z iného uhla alebo sa spýtajte sami seba, aký by bol najneočakávanejší spôsob, ako tento problém vyriešiť. Jednoducho povedané vyhľadávajte nové perspektívy.

Vytvárajte si priestor na tvorbu. Ak chcete vyriešiť problém, je dôležité mať dostatok času a priestoru na premýšľanie. Vyhľadajte si miesto, kde budete mať pokoj a budete sa môcť sústrediť.

Experimentujte. Neobávajte sa pokusov a omylov. Kreativita sa často rodí z experimentovania a skúšania nových vecí, takže nebojte sa vyskúšať rôzne nápady a techniky. Snažte sa nájsť riešenie, ktoré je pre vás prijateľné. Keď sa snažíte vyriešiť problém, je dôležité nájsť riešenie, ktoré vám bude vyhovovať a ktoré bude pre vás prijateľné.

Kreatívne techniky ako brainstorming, mindmapping alebo freewriting vám môžu pomôcť nájsť nové a nečakané riešenia. Vyskúšajte rôzne metódy a zistite, ktorá z nich vám najlepšie vyhovuje.

Sú to techniky, ktoré sa často používajú na podporu tvorivého myslenia a riešenia problémov. Tieto metódy môžu byť užitočné pre jednotlivcov i skupiny, ktoré hľadajú spôsoby, ako efektívne a kreatívne vyriešiť rôzne úlohy a výzvy.

Brainstorming je technika, pri ktorej sa skupina ľudí spolu stretáva, aby vytvorila, čo najväčší zoznam nápadov na riešenie určitého problému. Ide o to, aby sa členovia skupiny snažili vymyslieť čo najviac možných nápadov, bez toho, aby ich hodnotili alebo kritizovali. Môže to byť veľmi efektívny spôsob, ako vyvolať nové myšlienky a nápady, pretože umožňuje ľuďom vyjadriť svoje názory bez obáv z negatívnej reakcie.

 

Mindmapping je technika, pri ktorej sa používa grafický diagram alebo mapa myšlienok na zobrazenie vzťahov medzi rôznymi nápadmi a konceptmi. Mindmapping sa často používa na organizáciu informácií alebo na vytváranie nových nápadov. Na strede diagramu sa nachádza hlavný koncept alebo téma, a od neho sa vedú vetvy s podkonceptmi alebo podtémami.

Mindmapping môže byť užitočný nástroj na zobrazenie vzťahov medzi rôznymi myšlienkami a na lepšie pochopenie komplexných tém.

3 (3)

Freewriting je technika, pri ktorej sa píše čo najviac slov alebo myšlienok na papier bez toho, aby sa upravovali alebo kontrolovali. Ide o to, aby sa človek snažil vyjadriť svoje myšlienky čo najprirodzenejšie a neobmedzene, bez toho, aby sa sústredil na gramatiku alebo formátovanie.

Je dobrý nástroj na podporu tvorivého myslenia a prekonanie blokov, keď sa nedokážeme dostať cez prekážky alebo keď sa nám ťažko hľadajú slová. Je to tiež užitočný spôsob, ako získať lepší prehľad o svojich myšlienkach a nápadoch. Môže byť tiež užitočný pre tých, ktorí sa chcú naučiť lepšie písať alebo pre tých, ktorí chcú zlepšiť svoju slovnú zásobu a kreativitu.

Freewriting sa môže používať pri riešení rôznych úloh, ako napríklad písanie esejí, prác, alebo písanie vlastných príbehov. Môže sa tiež používať ako spôsob, ako vyjadriť svoje myšlienky a pocity v denníku alebo v rámci sebareflexie. Je tiež dobrý spôsob, ako sa uvoľniť a zbaviť stresu alebo napätia.

Ak sa budete držať týchto tipov, určite budete schopní využiť svoju kreativitu na riešenie problémov a budete mať vo svojom živote viac úspechov . Nezabúdajte, že kreativita je ako sval, ktorý sa dá cvičiť a rozvíjať, takže sa nebojte vyskúšať nové veci a neustále sa zdokonaľovať.

 

Kúpou predplatného získavate prístup k workshopom, výzvam, k rôznym zaujímavým informáciám. 

Navštívte náš E-SHOP s množstvom zaujímavých a zdraviu prospešných produktov.

Kúpou na našej platforme nám pomáhate vytvárať ďaľšie aktivity, nový obsah a zároveň nám pomáhate tvoriť nové zmysluplné pracovné miesta 🙂

Ďakujeme, že nás podporujete 🙂

Sledujte nás na

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *