• 0 Položky - 0,00 
    • V košíku nie sú žiadne produkty.
Kvapkajúci kohútik

Oprava kohútika

Kvapkajúci kohútik nie je len nepríjemný, ale stojí peniaze. Nevyužitých môže odtiecť až päť litrov denne. Zvyčajne je to spôsobené vodným kameňom, ktorý sa usádza v potrubiach a armatúrach. Tam hlodá gumové tesnenia a nedokážu zastaviť vodu. Niekoľkými jednoduchými krokmi sa dá nepríjemné kvapkanie rýchlo zastaviť. Vo väčšine prípadoch stačí jednoduchá výmena tesnení.

Dôležité: Predtým, ako to urobíte, nezabudnite vypnúť vodu na rohových ventiloch pod umývadlom alebo zatvoriť hlavný vodovodný kohútik. Či je voda skutočne vypnutá, môžete vyskúšať opätovným otvorením kohútika.

  1. Najprv odstráňte kryt kohútika a uvoľnite skrutku vo vnútri. Odoberte kkohútik, aby ste mali ľahký prístup k telu ventilu a tesneniu.

2. Potom pomocou kľúča uvoľnite ventil. (najskôr vyskúšajte kľúč veľkosti 19). Tesnenie je umiestnené        na spodnom konci ventilu. 

Tip: Aby ste zabránili poškriabaniu armatúry, pomôžte si handrou.

Ventily sú často plné vodného kameňa. Kúpeľ v octe alebo odstraňovač vodného kameňa dokonale uvoľní nahromadené usadeniny. Pred zaskrutkovaním ventilu odporúčame potrieť závity v kohútiku a vo ventile mazivom na vodovodné batérie. To chráni materiál pred koróziou a uľahčuje ďalšiu výmenu tesnenia.

3. Staré tesniace krúžky jednoducho vymeníte za nové. Ak sú tesnenia len zvápenatené, vyčistite ich            vodou a octom. Nakoniec vráťte ventil na miesto, utiahnite ho kľúčom a namontujte naspäť kohútik          s krytom.

 


Kúpou predplatného získavate prístup k workshopomvýzvam, k rôznym zaujímavým informáciám. 

Navštívte náš E-SHOP s množstvom zaujímavých a zdraviu prospešných produktov.

Kúpou na našej platforme nám pomáhate vytvárať ďaľšie aktivity, nový obsah a zároveň nám pomáhate tvoriť nové zmysluplné pracovné miesta 🙂

Ďakujeme, že nás podporujete 🙂

SLEDUJTE NÁS NA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *