• 0 Položky - 0,00 
    • V košíku nie sú žiadne produkty.
Maľovanie stien

Maľovanie stien

Čo sa týka stien, v mnohých bytoch chýba viac farieb. Aj keď sú vaše steny celé biele, mali by ste         do ďalšej renovácie vniesť trochu farby.

V obývačke sme povrchy stien natreli teplou farbou ako „piesok“ a pre farebné kreácie sme zvolili trendovú farbu „lagoon“, s ktorou sme si navrhli horizontálne a vertikálne pruhy na viacerých stenách.

Výsledok je pôsobivý: z obývačky vyžaruje teplá a útulná atmosféra. Modrý prúžok upúta pozornosť a dokonca robí obrázky prebytočné.

Predtým, ako začnete maľovať, sú potrebné prípravné práce práce. Najprv si vyčistite miestnosť            od pavučín a prachu. Potom si väčšie plochy prekryte maliarskou fóliou. Fóliou prikryte aj podlahu. Zásuvky, vypínače svetiel a podlahové lišty by mali byť odstránené alebo starostlivo prelepené maliarskou páskou.Použite maliarsku pásku na zakrytie všetkých plôch, ktoré nechcete natierať.      Napr. na rámy okien a dverí. Ak sú medzi soklovými doskami a stenou medzery, v prípade potreby ich môžete utesniť akrylom. Ešte raz skontrolujte, či máte po ruke všetky materiály a nástroje, ako je rebrík, maliarsky valček, štetec a vedro na farbu. Potom sa môžete pustiť do práce

Obľúbeným trikom na optické predĺženie nízkych miestností je ponechanie bieleho pruhu širokého niekoľko centimetrov smerom k (svetlému) stropu. Odmerajte požadovanú vzdialenosť a pomocou vodováhy ju vyznačte na všetkých stenách. Prilepte si maliarsku pásku pozdĺž vyznačenej čiary.         Trik: Dajte trochu akrylu na spodný okraj pásu a rozotrite ho. Zabráni to stekaniu farby pod maliarsku pásku.

Teraz namaľujte steny ako obvykle pomocou maliarskeho valčeka. Ak valček na začiatku trochu navlhčíte, materiál dokáže lepšie absorbovať farbu. Maliarsky valček však nesmie byť mokrý, inak bude disperzná farba príliš vodnatá a nebude správne kryť. Maľovať by sa malo pri dopade svetla, t. j. ďalej    od okna. Začnite s rohmi miestnosti a okrajmi podlahy a stropu. Naneste farbu na tieto miesta štetcom. Potom môžete pokračovať v práci s maliarskym valčekom a teleskopickou tyčou. Najprv nanášajte farbu mierne diagonálne tak, že vytvoríte krížiace sa pásy. Potom znova premaľujte zvislo zhora nadol. Táto technika vám zabezpečí rovnomerné nanášanie farby. Hranám sa dá vyhnúť aj tak, že farbu budete vždy namáčať „mokré do mokrého“. Čiže nerobte si medzi natieraním dlhé prestávky, ale rýchlo dofarbujte miesta, ktoré ste začali.

Keď steny dobre uschnú, nakreslite a prekryte oblasti, ktorým chcete pridať farebné pásy. Či už pásy urobíte vodorovne alebo zvisle alebo zvolíte tvar L ako v našom príklade, je samozrejme na vás. Priľahlé povrchy stien chráňte fóliou a krycou páskou. Aj tu si utesnite pásku a natrite. Pred zaschnutím farby odlepte maliarsku pásku zo steny pod plochým uhlom.

 

Kúpou predplatného získavate prístup k workshopomvýzvam, k rôznym zaujímavým informáciám. 

Navštívte náš E-SHOP s množstvom zaujímavých a zdraviu prospešných produktov.

Kúpou na našej platforme nám pomáhate vytvárať ďaľšie aktivity, nový obsah a zároveň nám pomáhate tvoriť nové zmysluplné pracovné miesta 🙂

Ďakujeme, že nás podporujete 🙂

SLEDUJTE NÁS NA