• 0 Položky - 0,00 
    • V košíku nie sú žiadne produkty.
Obal na potraviny z včelieho vosku

Obal na potraviny z včelieho vosku

Obaly z včelieho vosku sú dokonalou alternatívou k hliníkovej fólii a potravinovej fólii. Potraviny v nich držia omnoho dlhšie a zároveň sú aj šetrné k prírode. 

Príbeh voskových obrúskov sa začal písať veľmi dávno. Včelí vosk bol používaný na uchovanie potravín už u Egypťanov. Napokon sa začal aplikovať na handričku, ktorá sa používala na zakrytie skladovaných potravín v nádobách a tak vznikli voskové obrúsky 😊 

Budete potrebovať:

  • 2 ks papiera na pečenie
  • 25 g pastiliek z bio včelieho vosku
  • 1 kus bavlnenej alebo ľanovej látky (cca 30×30 cm)
  • žehličku
  • staré noviny
A takto sa to robí:
Pracovnú plochu si prekryte dvoma vrstvami novín. Na vrch položte papier a naň látku. Rovnomerne rozdeľte voskové pastilky na látku a všetko prikryte druhým papierom. Nastavte si žehličku na bavlnu.
Papier na pečenie poriadne prežehlíme horúcou žehličkou. Vosk sa roztopí v priebehu niekoľkých sekúnd. Žehlite teda tam a späť rovnomerne, aby sa vosk rovnomerne rozložil. Dbajte na to, aby vosk nevytiekol z papiera na pečenie zboku.
Po vyžehlení odložíme vrchný papier na pečenie. Rýchlo odstráňte handričku zo spodného papiera, pretože vosk veľmi rýchlo schne.

Utierku krátko podržte, kým nebude úplne suchá. Po niekoľkých minútach je váš obal z včelieho vosku pripravený na použitie.

Môžete v ňom uchovávať čerstvé ovocie,  zeleninu alebo ním zakryť misku.

 

Kúpou predplatného získavate prístup k workshopom, výzvam, k rôznym zaujímavým informáciám. 

Navštívte náš E-SHOP s množstvom zaujímavých a zdraviu prospešných produktov.

Kúpou na našej platforme nám pomáhate vytvárať ďaľšie aktivity, nový obsah a zároveň nám pomáhate tvoriť nové zmysluplné pracovné miesta 🙂

Ďakujeme, že nás podporujete 🙂

SLEDUJTE NÁS NA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *