• 0 Položky - 0,00 
    • V košíku nie sú žiadne produkty.
Podvedomé vzorce

Povedomé vzorce

Čo sú vlastne podvedomé vzorce správania, ktoré si so sebou nosíme?

Keď sa narodí človek, prichádza na svet s úlohami, ktoré má spraviť a s množstvom užitočných schopností, ktoré mu majú pri týchto úlohách pomôcť. Ak budete pozorovať dieťa do jeho piatich rokov, čoho sa bojí, z čoho má strach, z čoho má radosť a v akých oblastiach sa pohybuje s ľahkosťou urobíte najlepšie, čo môžete. Deti si do svojich piatich rokov pamätajú zámer, s ktorým na tento svet prišli. Potom sa už v ich správaní začnú prejavovať vplyvy okolitého sveta. Je to vplyv rodičov, ktorí začnú do dieťaťa programovať svoje sny a predstavy o živote ako napr. Ty budeš doktor, ja som tú príležitosť nemal/a a ty ju máš. Najlepšie chirurg, tí zarobia veľmi dobre a budeš sa vedieť o seba postarať a dopriať si, čo potrebuješ. Vy ako rodičia to myslíte dobre, ale neuvedomujete si, že vaše dieťa má možno vlohy na niečo úplne iné a vy mu tým vytvoríte nevedomky blok. Dieťa bude síce študovať to, čo ste si vy pre neho vysnívali, ale vo vnútri sa bude trápiť a robiť to nasilu. Bude smutné, že to po čom naozaj túži, nemôže urobiť šťastným jeho aj vás a bude si myslieť, že keď nebude chirurg bude nič, sklame vás a dostane strach, že by vás mohlo stratiť. Preto je dôležité zvedomiť si toto správanie, nik vám nič nevyčíta, robíte to automaticky, pretože ste to videli aj vy u svojich rodičov.
Ďalej je to vplyv súrodencov, ktorí majú inú úlohu a tak sa prejavujú iným spôsobom. Ďalej vplyv škôlky, kamarátov, ale aj rozprávkových hrdinov, preto je dôležité zamyslieť sa nad tým, aké rozprávky deťom púšťame. A nakoniec je to vplyv spoločnosti, do ktorej sa človek narodí, pretože tá ovplyvňuje nás všetkých. Podvedomé vzorce správania sú v našom podvedomí a my o nich niektorých ani len netušíme alebo si ich nechceme pripustiť, a to je na tom najhoršie.
A tak ako na nás vplýva okolie, duša pomaly začne zabúdať na svoje schopnosti, človek sa začne vzďaľovať od svojej životnej cesty a všetky reakcie človeka pramenia práve zo spomienok, ktoré má. Je jedno, či sa jedná o dieťa alebo dospelého človeka. Každý máme v sebe svoje vzorce duše a vzorce, ktoré nadobúdame počas života. To je pamäť nášho nevedomia. Pamäť na prežitky z našich minulých životov a detstva.

Máme dve úrovne pamäti: Vedomú a nevedomú.

Vedomá úroveň je tá, ktorú si uvedomujeme. Túto úroveň našej pamäte si dokážeme rozumne zdôvodniť a vďaka, ktorej môžeme argumentovať. Umožňuje nám uvedomovať si prečo konáme tak, ako konáme. Lenže, aby sme pochopili, prečo prežívame veci,
o ktoré nestojíme a prečo stretávame ľudí, ktorí nám do života prinášajú problémy, musíme pochopiť svoju nevedomú úroveň pamäti.
Naše nevedomie je to, čo si neuvedomujeme. Robíte nejaké veci, ktoré nechcete robiť a neviete prečo? Niečoho sa bojíte a neviete prečo? Stretávate rovnakých ľudí a neviete prečo? Bojíte sa tmy? Bojíte sa byť sám/sama? Je vám stále zima? Ste stále hladný? Reagujete v niektorých situáciách neprimerane a neviete prečo?


Nevedomie
Aby ste dostali odpoveď, musíte sa zoznámiť s vašimi vzorcami duše, čiže so svojím nevedomým. To vám totiž priťahuje do života ako situácie, tak aj ľudí. Presne to, čo vám umožní prežiť to, načo ste boli počas svojho života a pred ním ( minulé životy) zvyknutí. Je výborné, že existuje astrológia, numerológia a učenia dávnych kultúr. Vo vašej mape života je všetko zapísané a bloky si dokážete vyčistiť. Z vášho karmického horoskopu sa dá vyčítať, akú úlohu ste si doniesli zo svojich minulých životov. Dá sa aj vyčítať, čo musíte urobiť preto, aby ste svoju situáciu zmenili.
Často sa stáva, že si ľudia prečítajú knihu o osobnom rozvoji, a začnú si opakovať pozitívne vety – afirmácie. Lenže po čase zistia, že to nefunguje alebo výsledky nie sú podľa ich predstáv, ale je to len preto, pretože pracujú len so svojou vedomou úrovňou a podceňujú silu a moc podvedomia.

Podvedomie
Naše podvedomie nosí v sebe informácie o minulých životoch, čo sme prežili, o vzorcoch správania, ktoré sme v živote nadobudli a o blokoch, ktoré sme si nevedomky vytvorili. Je veľmi dôležité, aby mal človek prehľad na aké oblasti svojho života sa musí sústrediť a to umožní prežiť tento život spokojne TU a TERAZ. Zoznámiť sa so svojimi vzorcami duše je veľmi dôležité. Vedieť o nich, ale znamená aj s nimi pracovať.
Aby sa v živote udalosti zmenili k lepšiemu, mal by každý pracovať na prepise vzorcov duše. Tak napr. ak niekto celý život tvrdo pracuje a stále nič nemá. Alebo máte partnerov vo vašom živote, ktorí majú sklon k agresivite, nikde nepracujú. Ak máte peniaze a prídete o ne zakaždým ako ich dostanete alebo ste v situácii, keď poviete toto už viac nespravím a aj napriek tomu sa vám podobná situácia znova udeje, je jasné, že to máte zapísané v podvedomí a musíte prísť nato, čo tie opakujúce situácie alebo okolnosti stále vyvoláva. Musíte si ich zvedomiť. Iba tak dokážete prepísať vzorce, ktoré ste nadobudli. Vaša duša si situácie pamätá a je na ne zvyknutá, a tak vás privádza stále k rovnakým zážitkom. Duša je z minulých životov na týchto ľudí a situácie zvyknutá, a preto vám privádza do života aj rovnakých ľudí.
A tak ak chcete byť voľný od programov v našom podvedomí, musíte svoj život vedome meniť a svoje bloky a vzorce postupne spracovávať. Je na každom ako tieto informácie pojme, faktom je, že náš život žijeme vo veľkej miere uväznení v podvedomých vzorcoch.
Na takúto prácu existujú rôzne mentálne cvičenia. Metódy na spracovanie týchto vzorcov sú rôzne, je veľa mentálnych koučov, ktorí sa týmto zaoberajú, máme takých aj medzi našimi partnermi.

Janka Kučerová Online kurz Ako sa zbaviť vnútorných blokov 

Kvantové tvorenie Evka Ďurišová 

Dianka Kvasaiová a jej rubrika v časopise Umenia bytia vám prezradí podľa egyptského učenia, aké vlohy a predpoklady máte, a aký je váš životný účel a nakoniec

Mgr. Michelle Mattieligh a Pyramída osobnosti, ktoré už pomohli za jej 20. ročnú prax veľkému množstvu ľudí a medzi jej žiakov patrili aj Suvereno a Majk Spirit. 

Kúpou predplatného získavate prístup k workshopomvýzvam, k rôznym zaujímavým informáciám. 

Navštívte náš E-SHOP s množstvom zaujímavých a zdraviu prospešných produktov.

Kúpou na našej platforme nám pomáhate vytvárať ďaľšie aktivity, nový obsah a zároveň nám pomáhate tvoriť nové zmysluplné pracovné miesta 🙂

Ďakujeme, že nás podporujete 🙂