• 0 Položky - 0,00 
    • V košíku nie sú žiadne produkty.
zverokruh l.

Čo je to zverokruh?

Zverokruh (zvieratník, zodiak) je diagram, ktorý astrológovia využívajú na znázornenie pozícií planét a hviezd. Je to pomyslený symetrický pás, ktorý sa tiahne pozdĺž ekliptiky, rozdelený na dvanásť rovnakých dielov – znamenia zverokruhu.

BARAN

(21. marec - 19. apríl)

Činorodé ohnivé znamenie s vládnucou planétou Mars. Typickým prejavom tohto znamenia je energická bojovnosť a presadzovanie sa aj za cenu nekompromisných stretov. Človek narodený v tomto znamení uprednostňuje priame a rázne jednanie. Je aktívny a k svojmu uspokojeniu v živote potrebuje činy. Častokrát sú energický a činný natoľko, že ich aktivita býva rýchlejšia než rozum. Byť prvým a najlepším je základom jeho "tvrdohlavej" podstaty.

BÝK

(20. apríl - 20. máj)

Praktické zemské znamenie s vládnucou planétou Venuša. Povahovou črtou tohto pevného znamenia je stálosť a neoblomnosť vo vlastných presvedčeniach a vytýčených cieľoch. Človek narodený v období Býka je mimoriadne obdarený zmyslom pre krásu, umenie a zmyselné pôžitky. Jeho životná pozornosť smeruje k hmotnému zabezpečeniu, ktorá je základom pre ďalšie napredovanie.

BLÍŽENCI

(21. máj - 21. jún)

Intelektuálne, vzdušné znamenie pod vládou planéty Merkúr. Hlavnou črtou tohto rýchleho znamenia je fantastické myslenie a živá komunikácia. Ich životnou úlohou je učenlivosť a zmysluplná výmena informácií. Aby ich životné posolostvo bolo naplnené, potrebujú svojím myšlienkam dať zmysel a váhu

RAK

(22. jún - 22. júl)

Citlivé vodné znamenie s vládnucou Lunou. Základné celoživotné poslanie tohto znamenia spočíva v silnom prepojení s domovom a rodinou. Silne vyvinuté ochranárske a obranné inštinkty dodávajú znameniu neustálu túžbu po bezpečí v materiálnej aj emočnej rovine. Človek narodený v tomto znamení urobí čokoľvek, aby pocit rodinného bezpečia vytvoril a zachoval.

LEV

(23. júl - 22. august)

Majestátne ohnivé znamenie s vládnucim Slnkom. Vnútorná sila vyžarujúca z toho znamenia predstavuje bohatú srdečnosť, autoritu a moc. Podstatou tohto kráľovského znamenia je žiariť slnečnou energiou a stelesniť zodpovednosť za svoju silu. Človek narodený v tomto znamení prekypuje hravosťou a tvorivými nápadmi. Dôstojným chovaním však dokazuje, že dôvera v jeho silu mu bola zverená právom.

PANNA

(23. august - 22. september)

Usilovné zemské znamenie s vládnucou planétou Merkúr. Ľudia narodení v tomto znamení sú obdarení obdivuhodnými schopnosťami, ktoré sú im prínosom v dosahovaní dokonalosti, poriadku a čistoty. Človek narodený v znamení Panny vníma vlastné rozumové nadanie a hĺbavú snahu po vedomostiach ako dar, ktorým môže poslúžiť iným.

VÁHY

(23. september - 22. október)

Šarmantné znamenie s vládnucou planétou Venuša. Priateľské chovanie a harmonické vyžarovanie, ktorým sa vyznačujú ľudia narodení v tomto znamení, je hodnotným obohatením všetkých vzťahov. Človek narodený so Slnkom vo Váhach miluje spoločnosť, umenie a svojou prítomnosťou spravodlivo vyvažuje a zmieruje, čo sa dá.

ŠKORPIÓN

(23. október - 21. november)

Silné a hĺbavé znamenie s vládnucimi planétami Pluto a Mars. Vnútorná energia motivovaná túžbami Škorpióna vyniká v odhodlaniach dosiahnuť vlastný cieľ. Intuitívne a zvedavé vnímanie mu dodáva odvahu bojovať a víťaziť..

STRELEC

(22. november - 21. december)

Idealistické znamenie s vládnucou planétou Jupiter. Vyššie zákony a mravný pohľad na svet je hlavnou doménou tohto znamenia. Slobodným a chápavým vývojom nastoľuje druhým vlastný ideálny smer. Človek narodený v tomto znamení dobrodružne sála po vlastných skúsenostiach, riadi sa nimi a dychtivo obohacuje svet.

KOZOROŽEC

(22. december - 19. január)

Svedomité znamenie s vládnucou planétou Saturn. Vytrvalou tvrdou prácou a s jasnými pravidlami nastoľuje toto zemské znamenie cestu, ktoré neomylne vedie k úspechu. Menej bujarý, ale múdry Saturn starostlivo dozerá na vlastné znamenie, slúži ako maják pre tých, čo nevedia odkiaľ kam.

VODNÁR

(19. február - 20. marec)

Súcitné znamenie s vládnucimi planétami Jupiter a Neptún. Vysoko intuitívne vízie a citlivý prístup k životu dáva tomuto znameniu dôstojné záverečné miesto. Práve Rybám patrí nekonečná ríša predstáv a snov.

RYBY

(20. január - 18. február)

Vynaliezavé znamenie s vládnucou planétou Urán. V priateľskom duchu a v nezávislom štýle dokáže toto znamenie nečakane ohúriť svet. Bleskovými nápadmi a originálnym prístupom k životu má tendenciu nastoliť nový smer.

Článok pre vás pripravil:

Astrológ Pavol Petija

Viac informácií o Pavlovi a jeho astrologických prognózach nájdete TU.

 

Kúpou predplatného získavate prístup k workshopomvýzvam, digitálnym časopisom a k rôznym zaujímavým informáciám.

Navštívte náš E-SHOP s množstvom zaujímavých a zdraviu prospešných produktov.

Kúpou na našej platforme nám pomáhate vytvárať ďaľšie aktivity, nový obsah a zároveň nám pomáhate tvoriť nové zmysluplné pracovné miesta 🙂

Ďakujeme, že nás podporujete 🙂

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *