• 0 Items - 0,00 
    • No products in the cart.
Prírodné antibiotiká

V posledných rokoch sledujeme nárast ľudí, ktorí inklinujú viac k prírodnej forme liečby. Prevzali zodpovednosť za svoje zdravie bez užívania chemických liekov s mnohými vedľajšími účinkami.

Bylinky a prírodné látky majú antibakteriálny účinok, ktoré sa dajú využiť pri väčšine bežne vyskytujúcich sa ochorení ako napr. chrípka, angína, zápal močových ciest.

Siahnuť po prírodných antibiotikách je lepšia voľba nakoľko už aj lekári a vedci varujú pred silnou rezistentnosťou antibiotík a preto je dnes už bežné vybrať po sebe niekoľko antibiotík. Čo je dôležité poznamenať, ničia črevnú mikroflóru a tým pádom aj oslabujú našu imunitu.

Pri výbere prírodných antibiotík je veľmi dôležité si dať pozor na to, na aké baktérie je daná látka účinná. Vždy si zistite informácie o sile a na aký účel je určené dané prírodné antibiotikum. Aj prírodné látky majú silné účinky a zabíjajú aj prospešné baktérie v tele. Preto zvážte Váš výber vhodných prírodných antibiotík na Váš aktuálny zdravotný stav.

Prírodný liek proti baktériám a vírusom

Medzi jeden z najlepších prírodných liekov je tinktúra, ktorá obsahuje tieto prírodné suroviny: cibuľu, cesnak, zázvor, čili papričky, chren, jablčný ocot, kurkumu, čierne korenie a škoricu. Je veľmi účinná a odporúča sa užívať pri chrípke a prechladnutí, pri začínajúcom kašli ako aj pri prevencia týchto ochorení.

Cibuľa má silný antibakteriálny účinok na sliznicu, pomáha predchádzať infekciám a chráni vrchnú vrstvu sliznice.

Cesnak posilňuje imunitný systém a to tak, že stimuluje biele krvinky – imunitné bunky, ktoré poskytujú ochranu proti infekciám.

Zázvor je ideálny na boj proti chorobám a infekciám ako je chrípka a prechladnutie. Zároveň pôsobí ako prírodný liek zmierňujúci kašeľ.

Čili papričky sú potravina s antibakteriálnymi účinkami, ktorá stimuluje krvný a lymfatický systém. Obsahuje značné množstvo antioxidantov, pôsobí ako prírodné antibiotikum a podľa posledných informácii pôsobí aj ako prevencia proti rakovine.

Chren prečisťuje dutiny, hrdlo i pľúca. Je nabitý prospešnými živinami, ktoré majú antioxidačné vlastnosti a zvyšujú činnosť imunitného systému. Zároveň obsahuje aj vysoké množstvo vitamínu C.

Jablčný ocot posilňuje imunitu, udržuje rovnováhu kyselinotvorných a zásaditotvorných látok v organizme. Keďže má aj antibakteriálne účinky, dokáže tiež predchádzať infekciám, nádche a bojovať proti bolestiam v hrdle.

Kurkuma „Kurkumín“, ktorý sa v nej nachádza je veľmi silný antioxidant a má výrazné protizápalové účinky.

Čierne korenie podporuje imunitný systém, má antiseptické účinky, podporuje dýchacie cesty, odstraňuje kašeľ a hlieny. Navyše čierne korenie zvyšuje vstrebateľnosť účinných látok v kurkume o viac ako 1000%

Škorica má silné antibakteriálne a antimykotické účinky.

Táto zmes obsahuje látky, ktoré môžu podráždiť žalúdok a preto sa odporúča užívať ho po jedle. Ak ste na nejakú zložku precitlivení, prípravok neužívajte.

Postup prípravy a spôsob užívania nájdete tu:

Tinktúra proti vírusom a baktériám

tinktura

Medovo-cesnakové antibiotikum

Zdravé antibiotikum, ktoré nezaťažuje pečeň a nerozhodí zažívací trakt.

Postup prípravy nájdete tu:

Cesnaková kašička

Dokáže zmierniť kašeľ, zápal pľúc a aj ušné infekcie. Cesnak sa zároveň radí medzi super potravinu. Má protizápalové, antimikrobiálne a antifungálne vlastnosti, ktoré vám môžu zabezpečiť pevné zdravie. Už aj Franck Senninger, odborník na výživu a autor knihy „Cesnak a jeho výhody“, v nej zdôraznil jeho prednosti.

Cesnak je bohatý na antioxidanty, ktoré „pôsobia proti starnutiu tým, že zachytávajú kyslíkovú toxicitu“. Cesnak navyše obsahuje alicín, „antibakteriálnu, protiinfekčnú zlúčeninu síry, ktorá bojuje proti vírusom“.

Cesnak ako pomocník pri zápale pľúc

Pneumónia je akútna respiračná infekcia, ktorá postihuje pľúca. Príčinou môžu byť baktérie, vírusy alebo plesne.

Podľa vedeckej komunity antibakteriálne vlastnosti cesnaku účinne bojujú proti zápalu pľúc bakteriálneho pôvodu.

Okrem toho výskumníci zdôrazňujú antivírusovú aktivitu cesnaku, pretože cesnakový extrakt pomáha zmierniť bežné prechladnutie a infekciu spôsobenú rinovírusom.

 Cesnak na boj proti kašľu

Kašeľ je nepríjemný stav, ktorý môže znehodnotiť náš každodenný život. Podľa vedeckej štúdiealicín, účinne zabraňuje bežnému prechladnutiu, ktoré je zvyčajne sprevádzané kašľom.

 Cesnak na zmiernenie ušných infekcií

Infekcie uší sa vyskytujú vtedy, keď sa do tela dostanú vírusy alebo baktérie. Vo všeobecnosti sa infekcia uší často vyskytujepo infekcii dýchacieho traktu a môže byť viacmenej bolestivá. Vedci zistili, že ušné kvapky obsahujúce cesnak zmierňujú príznaky ušnej infekcie.

Treba však poznamenať, že tejto liečbe je potrebné sa vyhnúť v prípade perforácie ušného bubienka.

Na záver ešte pár tipov na použitie kombinácie cesnaku s olejom. 

Ak trpíte bolesťami dutín masírujte si touto zmesou nos. Ak máte kašeľ alebo zápal pľúc, masírujte si túto zmes na hrudník.

Návod na prípravu tu:

Cesnakový olej

Pri zápale stredného ucha sa odporúča uvariť niekoľko strúčikov cesnaku na vylisovanie šťavy a potom nakvapkať 1 až 3 kvapky do postihnutého ucha.

Upozornenie: Konzumácia cesnaku sa neodporúča ľuďom s ochorením krvi, užívajúcim antikoagulačné kúry a pred chirurgickým zákrokom.

9

Medovo-zázvorová zmes

Skupina výskumníkov porovnávala medovo-zázvorovú kombináciu a tri rôzne typy antibiotík. Z hľadiska zahubenia baktérií bola prírodná kombinácia jednoznačným víťazom. Platí to obzvlášť v prípade výskytu baktérií rezistentných na antibiotiká.

V štúdii boli super-baktérie vystavené uvedenému „odvaru“. Vývoj každej z nich sa sledoval po dobu 20-24 hodín. Vedci potom na baktériách testovali tie najsilnejšie antibiotiká, ktoré sa vo farmaceutickom priemysle vyrábajú: meticilín, amoxicilín a penicilín.  Vytvorili 5 typov testov pre liečbu každého zo spomenutých typov baktérií – Staphylococcus aureus (MRSA a non-MRSA)Escherichia coli (dva rôzne kmene) a Klebsiella pneumoniae.

Medovo-zázvorová zmes sa ukázala byť pri zabraňovaní rastu a rozvoja týchto baktérií účinnejšia ako ktorékoľvek z antibiotík. Amoxicilín bol jediným antibiotikom, ktoré sa výsledkami najviac priblížil tým, ktoré priniesla prírodná zmes.

Výsledok predčil všetky farmaceutické spôsoby liečby.

Aká forma zázvoru je najúčinnejšia?

Zázvorový extrakt si nevyžaduje žiaden komplexný proces spracovania. Výskumníci nechali vysušiť zopár plátkov koreňového zázvoru pri teplote 37 stupňov Celzia po dobu 24h. Tieto kúsky sa neskôr podrvili a rozmiešali s liehom, čím získali 50% roztok. Uvedený roztok sa potom rozmiešal s rovnakým množstvom medu. Vodný roztok zo zázvoru nemal na baktérie výrazný účinok. Ukázalo sa, že práve alkohol má schopnosť extrahovať zo zázvoru presne tie látky, ktoré pôsobia ako silné antibiotikum.

Výber je samozrejme na vás. Môžete naďalej pokračovať v užívaní život ohrozujúcich antibiotík, ktoré ničia vašu prirodzenú imunitu. Alebo presedláte na túto medovo-zázvorovú kombináciu, ktorá vaše zdravie podporí.

10

,,Zlatá zmes"

V súčasnosti sa čoraz naliehavejším stáva nárast rôznych civilizačných ochorení ako sú cukrovka či rakovina. Taktiež rastie problém s odolnosťou baktérií na antibiotiká. Našťastie, farmaceuticky vyrábané lieky nie sú jedinou možnosťou.

V prírode existujú látky, ktoré dokážu baktérie ničiť rovnako dobre a navyše sa proti nim len ťažko vytvára rezistencia. Jedným z takýchto mocných prírodných antibiotík je aj zmes medu a kurkumy. Ide doslova o malý zázrak, ktorý dokáže zvládnuť mnohé ťažké infekcie. Nie je to však iba silné prírodné antibiotikum, ale aj mocný liek na obrovské množstvo ďalších ochorení, a to tak akútnych, ako aj chronických.

Čistý, nefiltrovaný a nepasterizovaný med patrí medzi najstaršie a najefektívnejšie lieky. Je bohatým zdrojom minerálov, vitamínov, prírodných cukrov a enzýmov. Med prirodzene lieči sezónne alergie, prechladnutie či chrípku. Taktiež pomáha so spánkom, pri chudnutí, dodáva telu energiu, reguluje krvný cukor a hladinu triglyceridov v krvi a predchádza silnej túžbe na jedlo.

Kurkuma je všestranné a vysoko liečivé korenie. V ajurvéde (tradičnej indickej medicíne) sa používa na ochorenia pečene, kožné ochorenia, rany, žalúdočné problémy, svalové kŕče a respiračné ťažkosti. Okrem toho pomáha tráveniu, potláča infekcie, zmierňuje príznaky artritídy a dokonca má aj protirakovinové účinky. Má tiež silné protizápalové, antioxidačné a antibakteriálne účinky. Obsahuje aj aktívnu látku nazývanú turmerón, ktorý zlepšuje funkcie mozgu, opravuje poškodené neuróny a lieči Alzheimera.

Kombinácia medu a kurkumy okrem vyššie spomenutých ochorení dokáže vyliečiť aj ochorenia ako napr. žalúdočné vredy, nadúvanie, zlé trávenie, bolesti žalúdka, zápaly hrdla či horúčky.

Zlatá zmes vám pomôže aj pri ďaľších zdravotných problémoch ako: cukrovka, astma, vysoký krvný tlak (hypertenzia),ochorenia srdca, vysoký cholesterol, vysoký krvný cukor, artritída (zápaly a bolesti kĺbov), zápaly rán a popálenín, ekzémy, psoriáza, akné, predčasné starnutie (ochraňuje pečeň a obličky),rakovina, depresia a úzkosť.

Postup prípravy a užívanie nájdete tu.

Zlatá zmes
11

Oregánový olej

Medzi jedno z najsilnejšich prírodných antibiotík patrí aj oregánový olej. Okrem baktérií účinkuje tiež proti vírusom, hubám, či plesniam. Výborne pôsobí aj na bolesti a zápaly napr. zápal močových ciest. Vedeli ste, že oregano má až 8x viac antioxidantov ako jablko a 3x viac ako čučoriedky? Antioxidanty chránia telo pred voľnými radikálmi.

Oreganový olej je priam presýtený vitamínmi a minerálmi. Obsahuje vápnik, horčík, zinok, železo, draslík, meď, bór, mangán a vitamíny C, A (beta karotén) a niacín. Ďalej obsahuje terpény ako pinén a terpinen. Tie účinkujú antisepticky, antivirálne, protizápalovo a tiež ako anestetikum, čiže tlmia bolesti. Estery, vrátane linalyl acetátu a geranyl acetátu, zasa pôsobia na mykózy a iné hubovité a kvasinkové infekcie.

Všetky vyššie uvedené látky vykazujú silné liečivé účinky, no zrejme najdôležitejšou zložkou oreganového oleja je carvacrol. Vedecké výskumy potvrdili, že ide o najsilnejšie antibiotikum doteraz známe vede.

Hlavnou výhodou oreganového oleja oproti farmaceuticky vyrábaným antibiotikám je fakt, že pri správnom používaní nemá na telo žiadne nežiaduce negatívne účinky. Je efektívny aj na tie najnebezpečnejšie druhy baktérií, ktoré si voči nemu nedokážu vytvoriť rezistenciu.

Keď sa pozriete na ľudí zo Stredomoria, tak žijú dlhšie a zdravšie ako my. Vďačia za to hlavne svojej strave obsahujúcej viac zeleniny, olivovému oleju a samozrejme aj oreganu.

12

Poďte spolu s nami tvoriť krajší svet. 

Kúpou predplatného získavate prístup k workshopomvýzvam, k rôznym zaujímavým informáciám. 

Navštívte náš E-SHOP s množstvom zaujímavých a zdraviu prospešných produktov.

Kúpou na našej platforme nám pomáhate vytvárať ďaľšie aktivity, nový obsah a zároveň nám pomáhate tvoriť nové zmysluplné pracovné miesta 🙂

Ďakujeme, že nás podporujete 🙂

 

SLEDUJTE NÁS NA

One Comment

  1. […] PRÍRODNÉ ANTIBIOTIKÁ […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *