• 0 Položky - 0,00 
    • V košíku nie sú žiadne produkty.
co-ucime-svojim-spravanim-deti (1)

Nie je dôležité, čo deti učíme, ale ako ich to učíme. Ak deti ponižujeme, zastrašujeme, zahanbujeme, vysmievame sa im, porovnávame, veľa kritizujeme, často prikazujeme i zakazujeme, čí odmietame, nebudú sa cítiť dosť dobré a hodné našej lásky a prijatia. Preto v sebe potlačia svoje pravé Ja a nebudú sa rozvíjať preto, aby boli šťastné a zistili, čo ich skutočne baví a napĺňa. Ale namiesto toho sa budú snažiť vyhovieť nám i druhým a tak sa stanú obeťou svojho života. Alebo budú dokazovať, že sú viac ako druhý a tým si vytvoria narcistickú osobnosť a iné chorobné, či závislostné prejavy správania. Budú používať tie isté spôsoby správania v dospelosti ako sme ich to my naučili v detstve.

Preto je dôležité, aby sme si to uvedomili, čo deťom spôsobujeme takýmto prístupom. Naučili sa bezpodmienečnej láske a zmenili niektoré vzorce myslenia a správania, ktoré sme si tiež v našom detstve osvojili a uložili ako podvedomé programy, podľa ktorých žijeme. Preto je dôležité si ich uvedomiť, prijať a následne meniť. No nie z priestoru viny, hanby, strachu, hnevu, nenávisti,  ale z priestoru lásky, porozumenia a prijatia seba a vlastných podvedomých programov, ktoré následne od nás kopírujú deti.  Preto im načúvajme, čo prežívajú, nechajme ich vyjadriť ich pocity a dovoľme im byť úprimné. Aby sme vedeli, čo ich zraňuje a formuje ich osobnosť i budúcnosť. Učili sa spôsoby nezraňujúcej komunikácie, kde úcta a rešpekt tvoria základné piliere. Lebo len vlastným príkladom ich to naučíme.

Preto je dôležité začať meniť najprv naše vzorce myslenia a správania, ktoré bolia nielen nás ale aj našich blízkych. Ukázať im aj našu zraniteľnosť, nedokonalosť a dovoliť si byť autentickí. Deti to budú vnímať a cítiť sa prijímané a milované. Budú nám zrkadliť naše vnútorné programy, sťahovať ich do seba a tvoriť zdravé vzťahy v dospelosti. Naučíme ich tiež  zodpovednosti za svoje správanie, byť úprimní k sebe i druhým a naprávať vlastné chyby bez strachu, viny a hanby. 

Toto je koncept Novej Zeme a evolúcia vztahov, kde ľudia budú žiť z vyššieho vedomia. No najprv musí prejsť každý vlastnou očistou a uzdravením svojho vnútra a to je pre každého bolestivé uvedomovanie si mnohých pochybení, (seba)klamov a ilúzií. Každý sme na inej úrovni vedomia, preto si vzájomne niektorí nerozumieme a dokazujeme si svoju pravdu. A tak opakovane vytvárame medzi sebou konflikty, boje, pocity hnevu, nenávisti, strachu a odporu, ktoré nás ničia.

Preto začnime tým, že sa pozrieme do seba a uvedomíme si vlastné zranenia, ktorými zraňujeme druhých.

Autor: Žanet Čekanová

 

Viac informácií o Žanet Čekanovej a jej práci nájdete tu:

Kúpou predplatného získavate prístup k workshopomvýzvam, online kurzom, digitálnym časopisom a k rôznym vzdelávacím a zaujímavým informáciám.

Navštívte náš E-SHOP s množstvom zaujímavých a zdraviu prospešných produktov.

Kúpou na našej platforme nám pomáhate vytvárať ďaľšie aktivity, nový obsah a zároveň nám pomáhate tvoriť nové zmysluplné pracovné miesta 🙂

Ďakujeme, že nás podporujete 🙂

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *