• 0 Položky - 0,00 
    • V košíku nie sú žiadne produkty.
Zdravé telo

Nie je dôležité, čo deti učíme, ale ako ich to učíme. Ak deti ponižujeme, zastrašujeme, zahanbujeme, vysmievame sa im, porovnávame, veľa kritizujeme, často prikazujeme i zakazujeme, čí odmietame, nebudú sa cítiť dosť dobré a hodné našej lásky a prijatia. Preto v sebe potlačia svoje pravé Ja a nebudú sa rozvíjať preto, aby boli šťastné a zistili, čo ich skutočne baví a napĺňa. Ale namiesto toho sa budú snažiť vyhovieť nám i druhým a tak sa stanú obeťou svojho života. Alebo budú dokazovať, že sú viac ako druhý a tým si vytvoria narcistickú osobnosť a iné chorobné, či závislostné prejavy správania. Budú používať tie isté spôsoby správania v dospelosti ako sme ich to my naučili v detstve.

(Ak radšej čítaš, pod videom nájdeš celý jeho prepis.)

Preto je dôležité, aby sme si to uvedomili, čo deťom spôsobujeme takýmto prístupom. Naučili sa bezpodmienečnej láske a zmenili niektoré vzorce myslenia a správania, ktoré sme si tiež v našom detstve osvojili a uložili ako podvedomé programy, podľa ktorých žijeme. Preto je dôležité si ich uvedomiť, prijať a následne meniť. No nie z priestoru viny, hanby, strachu, hnevu, nenávisti,  ale z priestoru lásky, porozumenia a prijatia seba a vlastných podvedomých programov, ktoré následne od nás kopírujú deti.  Preto im načúvajme, čo prežívajú, nechajme ich vyjadriť ich pocity a dovoľme im byť úprímné. Aby sme vedeli, čo ich zraňuje a formuje ich osobnosť i budúcnosť. Učili sa spôsoby nezraňujúcej komunikácie, kde úcta a rešpekt tvoria základné piliere. Lebo len vlastným príkladom ich to naučíme.

Preto je dôležité začať meniť najprv naše vzorce myslenia a správania, ktoré bolia nielen nás ale aj našich blízkych. Ukázať im aj našu zraniteľnosť, nedokonalosť a dovoliť si byť autentickí. Deti to budú vnímať a cítiť sa prijímané a milované. Budú nám zrkadliť naše vnútorné programy, sťahovať ich do seba a tvoriť zdravé vzťahy v dospelosti. Naučíme ich tiež  zodpovednosti za svoje správanie, byť úprimní k sebe i druhým a naprávať vlastné chyby bez strachu, viny a hanby. 

Toto je koncept Novej Zeme a evolúcia vztahov, kde ľudia budú žiť z vyššieho vedomia. No najprv musí prejsť každý vlastnou očistou a uzdravením svojho vnútra a to je pre každého bolestivé uvedomovanie si mnohých pochybení, (seba)klamov a ilúzií. Každý sme na inej úrovni vedomia, preto si vzájomne niektorí nerozumieme a dokazujeme si svoju pravdu. A tak opakovane vytvárame medzi sebou konflikty, boje, pocity hnevu, nenávisti, strachu a odporu, ktoré nás ničia.

Preto začnime tým, že sa pozrieme do seba a uvedomíme si vlastné zranenia, ktorými zraňujeme druhých.

Viac k téme nájdete na mojej webovej stránke: www.zanetcekanova.sk, kde si môžete prečítať ďalšie články,  kúpiť knihy a absolvovať online kurzy, ktoré vám môžu pomôcť a inšpirovať vás vo vašom osobnom rozvoji. 

Žanet

Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *