• 0 Položky - 0,00 
    • V košíku nie sú žiadne produkty.
preco-je-dolezite-pochopit-dedicne-vztahove-vzorce (1)

Rodičia dostávajú deti DAROM, aby sa aj oni zdokonalili a hlbšie spoznali samých seba. To znamená, že dieťa rodičom zrkadlí to, čo im odovzdávajú nielen geneticky, ale aj dedične výchovnými vzorcami. Je dôležité poznať svoje dedičné vzorce, pretože nimi programujeme naše deti hlavne do 6 rokov, podľa ktorých tiež žijú v ďalších vzťahoch. Sú to základné vzťahové programy, ktoré im v detstve odovzdávame. Ak identifikujeme naše nezdravé vzorce a zmeníme ich, pomôžeme sebe, našim deťom i ďalším generáciám budovať lepšie vzťahy. 

Je to náročný a bolestivý proces, kedy sa pozeráme pravde do očí, vidíme vlastné pochybenia a to, čo nás zraňovalo a čoho sme sa v detstve báli. Na čo sme väčšinou zabudli a potlačili, ale podvedome to prenášame na naše deti. Prechádzame očistou vzťahových vzorcov vytvorené egom, ktoré ľudí od seba oddeľujú a spôsobujú veľa bolesti, konfliktov, rivality, nenávisti a závisti medzi sebou. Vzťahy založené na nezdravom súperení, porovnávaní sa, ponižovaní, dokazovaní si kto je viac, seba presadzovaní sa na úkor druhých, ubližovaní si bojom o moc a postavením v spoločnosti, kde jeden ovláda toho druhého. Vzťahy založené na roli tyrana a obete. Vzťahy, v ktorých  sa ľudia navzájom ničia, trpia, chorľavejú, prežívajú hlavne negatívne emócie ako je smútok, hnev, zlosť, nenávisť, závisť, depresie, úzkosti a bolestí skrývané v sebe pod mnohými maskami, ktoré sme si vytvorili ako obranné mechanizmy pred svetom. 

Únikom pred samým sebou zo strachu cez manipulácie, klamstvá, výkony poháňané pýchou k sláve, obdivu, ziskov na úkor druhých. Užívaním nadmerného množstva alkoholu, drog, antidepresív a iných omamných prostriedkov a závislostí, ktorými sa snažíme zabudnúť a necítiť bolesť. Žijúci viac egom ako srdcom. Jeden proti druhému v oddelenosti, namiesto spolupráce a vzájomnej úcte a rešpekte. 

Prechádzame očistou vzťahov najprv v sebe a následne k druhým, aby sme mohli žiť a tvoriť z vyššieho vedomia zdravšiu a vyspelejšiu spoločnosť. Preto priznaním si vlastných omylov je prejavom vyspelej osobnosti, ktorá neobviňuje iných, ale preberá štafetu od predkov a zodpovednosť za svoj život. 

Nikto nie je dokonalý, preto sa všetci učíme aj na chybách v dobe, ktorej žijeme. Preto medzi sebou nebojujme, ale sa navzájom inšpirujeme k zmene a podporujme v našom raste. Preto začnime tým, že sa pozrieme do seba a začneme najprv uzdravovať vzťah k sebe.

Autor: Žanet Čekanová

Viac informácií o Žanet Čekanovej a jej práci nájdete tu:

Kúpou predplatného získavate prístup k workshopomvýzvam, online kurzom, digitálnym časopisom a k rôznym vzdelávacím a zaujímavým informáciám.

Navštívte náš E-SHOP s množstvom zaujímavých a zdraviu prospešných produktov.

Kúpou na našej platforme nám pomáhate vytvárať ďaľšie aktivity, nový obsah a zároveň nám pomáhate tvoriť nové zmysluplné pracovné miesta 🙂

Ďakujeme, že nás podporujete 🙂

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *